3 kwietnia 2015

Pokoloruj świat.Pogoda jaka jest każdy widzi, o spacerach to sobie można pomarzyć. Nawet jak szłam wczoraj śmieci wyrzucić to zmokłam mimo, że jak wychodziłam z domu to nie padało, a do śmietnika nie muszę iśc na drugi koniec miasta ;)

Trzeba sobie w takiej sytuacji jakoś radzić. Ile w końcu można bawić się klockami Lego, które ja ogarniam tylko do pewnego stopnia (czyt. do momentu złożenia zestawu), albo strzelać po całym domu ptakami Angry Birds?

Mail od Sary spadł mi trochę jak z nieba. Sara jest właścicielką strony Pokoloruj Świat. Napisała do mnie z prośbą o zapoznanie się z prezentowaną na jej stronie treścią i ewentualnym podzieleniem się informacją o stronie z moimi czytelnikami jeśli uznam to za stosowne.
Gdy przeglądałam stronkę Pokoloruj Świat przez ramię zajrzał mi Młody wołając 'Ale fajne!'. Wtedy zaczęliśmy przeglądać stronę razem.

Na stronie znajdują się kolorowanki (on-line, jak i do druku), labirynty, wykreślanki, krzyżówki, gry, a także materiały do nauki języka angielskiego. 
Bohaterami kolorowanek są przewaznie postaci ze znanych i lubianych, przez dzieci w różnym wieku, bajek. 
Moi chłopcy za kolorowankami nie przepadają i naprawdę muszą mieć dzień żeby zając się tą formą twórczości, ale bardzo Starszakowi przypadły do gustu krzyżówki. Od jakiegoś czasu posiadł jako tako sztukę czytania, literuje i pisze drukowanymi literami więc wypełnianie krzyżówek sprawia mu ogromną radość i satysfakcję.

Dziecko szlifuje swoje umiejętności, rozwija talenty plastyczne lub uczy się języka, a mama może spokojnie ogarniać przedświąteczny bałagan, wystarczy wcześniej wydrukować :)
Polecam :)9 komentarzy:

 1. Fajna sprawa dla starszych dzieciaków.. Mój Podopieczny dziś robił porządki w starych - nowych zabawkach.. Jakoś daliśmy rade. Dziś nie pada ale.mamy tak ułożony dzień ze chyba spaceru nie będzie. Za to wczoraj zrobiliśmy sobie godzinna przechadzke do i z pobliskiego centrum handlowego - musiałam odwiedzić "ścianę.płaczu" czyt.bankomat. A jak na.złość tu nigdzie bankomatu nie ma. Ale.mimo deszczu daliśmy radę! :D tylko był problem czym zająć roczniaka któremu szybko się w wózku nudzi? (książeczki odpadają - padało) może masz jakiś sposób? :)) hasło "paatrz autko jedzie.." itp nie działa :))

  www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna stronka. zapewne gdy Kuba podrośnie, będziemy korzystać z takich atrakcji.

  www.zaraz-wracam.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uwielbiałam przesiadywać z krzyżówkami, malowankami, z różnymi rebusami... lubiłam długie wieczory :) Do tej pory lubię

  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt! MG

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałoby mi się to dzis szczególnie! Szkoda, że mój Maluch za mały na krzyżówki, bo kolorowanki ostatnio mu się przejadły ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama lubię rozwiązywać krzyżówki :) nic dziwnego, że Starszak tak chętnie je wypełniał.

  OdpowiedzUsuń
 6. Julka jest wprawdzie troszkę za mała ale już kolorujemy, więc strona się przyda gdy braknie mnie swoich materiałów, których używała do pracy w przeesskolu:)
  Naslonecznej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna sprawa na deszczowe dni...

  OdpowiedzUsuń
 8. Filip ma jeszcze czas na takie zabawy :) Ale skorzystam przy kolejnym pilnowaniu dzieciaczkow z rodziny ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP