28 sierpnia 2015

Pogromcy smoków


Dziś kolejna propozycja dla najmłodszych. 'Pogromcy smoków' to gra wydana przez Grupę Trefl. Szczerze mówiąc to właśnie chyba z Trefla jest u nas najwięcej gier. Ta gra trafiła do nas przez zupełny przypadek podczas robienia codziennych zakupów, za namową Najmłodszego. Powiem szczerze, miał chłopak nosa bo gra okazała się naprawdę świetnym nabytkiem. 


Gra składa się z podwójnej planszy, w którą przekształca się pudełko od gry.  Obie części łączymy mostem, a do jednej mocujemy wieże, w których mieszkają smoki. Celem gry jest wcielenie się w rolę rycerza, który ma za zadanie ocalenie miasta i księżniczki z rąk smoka. Zanim wyruszymy do zamku musimy skompletować odpowiedni ekwipunek i jedzenie dla smoka. Do tego służy pierwsza część planszy. Dobrze również gdy potrafimy opowiadać historie ponieważ na planszy jest kilka pól, które będą od nas wymagały trochę kreatywności. Druga część planszy to droga do smoczej wieży, tam musimy zostawić zebrany ekwipunek i jedzenie dla smoka oraz uwaga....wcielić się tym razem w smoka, który okazuje się być całkiem miłym stworem. Teraz to smok tą samą drogą musi wrócić na 'start'. 

Jeśli chodzi o wykonanie gry to mogę śmiało powiedzieć, że marka zobowiązuje. Gra jest wykonana solidnie i estetycznie. Jest kolorowa i atrakcyjna dla młodszych, ale i dla tych starszych dzieci. Poza tym, że jest świetną rozrywką to uczy, rozwija słownictwo u dziecka (opowiadanie historii) i wymaga myślenia. Cena gry też nie była wygórowana bo zapłaciliśmy za nią ok 17zł.

Dla nas to był naprawdę świetny nabytek i w naszej kolekcji cieszy się dużą popularnością. Gra jest na tyle ciekawa, że nawet zagranie w nią 2-3 razy pod rząd nie powoduje znudzenia. Nie wymaga też jakichś specjalnych umiejętności poza liczeniem do sześciu, choć w tej kwestii młodsze dzieci mogą być wyręczane przez rodziców ;)

Grupa Trefl
Tytuł: Pogromcy Smoków
Wiek: 4+
Liczba osób: 2-4

11 komentarzy:

 1. Wygląda świetnie :) Podoba mi się, szczególnie, że cena nie jest wygórowana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NO cena jak na taką grę rzeczywiście była wybitnie niska :)

   Usuń
 2. Gra przeznaczona bardziej dla chłopców niż dziewczynek, z racji tego że wcielasz się w rycerza i ratujesz księżniczke. Chyba że masz córki takie jak ja które nie tylko są księżniczkami ale także rycerzami. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E tam gender mamy, a kto dziewczynce zabroni być rycerzem :D

   Usuń
 3. Uwielbiam planszówki, a Trefl w ogóle w swojej ofercie ma fajne rzeczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No my ostatnio dostaliśmy świetną planszówkę z Trefla, recenzja będzie za 2 tyg :)

   Usuń
 4. 17 zł? Tuż to jak za darmo ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda ciekawie, już nie mogę się doczekać aż Filip trochę podrośnie do takich gier

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna gra i cena przyzwoita :)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna propozycja i myślę że mój 4latek dałby sobie prawie radę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP