10 września 2015

Hej ho, hej ho do przedszkola by się szło :)


Jeszcze niedawno narzekaliśmy na upały, a tu nagle ni stąd ni zowąd zaskoczyła nas jesień i to w takim dość nieprzyjemnym wydaniu czyli szaro, buro i ponuro. Podejrzewam, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i ciepełko, może w lżejszym wydaniu, ale jeszcze wróci więc nie ma co jeszcze wyciągać tak na dobre swetrów, czapek i szalików. Nie zmieni się już natomiast to, że dni stają się coraz krótsze i coraz szybciej na zewnątrz zaczyna robić się ciemno.


Wraz z początkiem września zmiany nastąpiły nie tylko w pogodzie. Również dla wielu naszych pociech życie zmieniło się o 180 stopni i wakacyjna sielanka została brutalnie przerwana początkiem roku szkolnego i przedszkolnego. Każdy rodzic wie, że pójście dziecka do szkoły czy przedszkola wiąże się ze sporymi wydatkami. Kupujemy plecaczki, kredki, bloki, pisaki itp. itd. Standard. Wszyscy mniej więcej wiedzą co uczniowi i przedszkolakowi może się przydać. Dzisiaj chciałam wam zaproponować kilka gadżetów, które zadbają o komfort i bezpieczeństwo waszych pociech w drodze do i ze szkoły bądź przedszkola

1. Lusterko samochodowe
Z moich obserwacji wynika, że większość dzieci do placówek jest wożona przez rodziców samochodami. Żeby podnieść sobie komfort jazdy i przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo warto zamontować w samochodzie lusterko dzięki któremu będziemy widzieli dziecko bez konieczności odwracania się do tyłu (zwłaszcza jeśli przewozimy dziecko tyłem do kierunku jazdy). Do lusterka dołączony jest pilot, dzięki któremu możemy sterować efektami świetlnymi i dźwiękowymi emitowanymi przez lusterko.

2. Zagłówek dla dziecka.
Niektóre dzieci tak jak i częśc dorosłych jest zdecydowanymi śpiochami :) Poranne pobudki to dla nich zdecydowanie męczarnia, a chwile spędzone w samochodzie zanim dotrą do np. przedszkola wykorzystują na krótką drzemkę. Wtedy przyda się wygodny zagłówek.

3. Żeby dziecku było jeszcze wygodniej, przyda się również nakładka na pas.


4. Dla tych, którzy tak jak my mają na tyle blisko, że nie muszą jeździć samochodem mam dwie propozycje. Wcześnie rano kiedy na zewnątrz jest jeszcze szaro lub późnym popołudniem kiedy szaro zaczyna się robić, a zimą można śmiało powiedzieć, że jest już wręcz ciemno przydadzą się elementy odblaskowe. Dzięki takim gadżetom będziemy bardziej widoczni, a co za tym idzie bezpieczniejsi na drodze.

Kamizelka odblaskowa dla dziecka:
Lampka LED

Wszystkie te gadżety w różnych wersjach znajdziecie na stronie http://babyandtravel.pl/
7 komentarzy:

 1. Te lusterko jest genialne ;) U nas nie ma jeszcze etapu jadę do przedszkola, ale takie gadżety doskonale sprawdzają się w naszych codziennych podróżach z Filipem.

  OdpowiedzUsuń
 2. My mamy tak blisko do przedszkola, że nawet przez ulicę nie musimy przechodzić :). Gadżety fajne i może kiedyś i nam posłużą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne lusterko! Chyba muszę poszukać, szczególnie, że coraz częściej jeżdżę z Hanią sama i zaczyna to być problematyczne ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. No lusterko, to bym sobie zakupiła, tylko ja nadal nie wiem jak to działa. to znaczy wiem, że będę widzieć sajgon z tyłu, ale że jak?

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne gadżety, najbardziej mi się podoba lusterko samochodowe :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP