19 września 2015

Jestem kobietą i dbam o siebie i rodziców


Jestem matką. 

Dla swoich dzieci zrobię wszystko. Dbam o nie, tulę, martwię się o nie, śmieję się z nimi, cieszę się z ich sukcesów, smucę się gdy są chore. Kocham je. 

Wystarczy drobiazg, a z troską i przejęciem pędzę do lekarza żeby upewnić się, że to tylko zwykły katar, moje przewrażliwienie, że nic takiego się  nie dzieje. Obserwuję i podejrzliwym okiem analizuję nawet najmniejsze odchylenie od normy. Drżę, ze strachu, że coś mogłoby się złego wydarzyć.


Jestem dzieckiem. 
Dorosłym, ale jest ktoś kto zrobi dla mnie wszystko. Kto o mnie dbał, tulił, martwił się o mnie, śmiał się ze mną, cieszył się z moich sukcesów i smucił gdy byłam chora. Kocha mnie. 
To rodzice. Kiedyś w pełni sił, młodzi i tak samo jak my dziś, przejęci naszym zdrowiem i troską o nas. Dziś już nie mają tyle sił i często sami potrzebują troski i opieki i choć na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat długość życia znacznie wzrosła, a przeciętny pięćdziesięciolatek w niczym nie przypomina babci i dziadka to jednak tak czy inaczej podlegamy procesowi starzenia. 

Przejęci własnymi sprawami, zabiegani, w natłoku codziennych obowiązków często o nich zapominamy. Byli przy nas zawsze, więc wydaje nam się, że to się nigdy nie zmieni, że są wieczni. Często oczekujemy pomocy, podrzucamy dzieci bo fajnie jest wyjść do kina czy restauracji, a babcia z dziadkiem to idealna opieka dla naszych pociech. Nie pytamy czy im się chce, czy mają siły. W końcu to takie normalne, że dziadkowie zajmują się wnukami. 

Nie mamy czasu na rozmowę, nie pytamy jak się czują, co u nich. Przecież gdyby coś było nie tak, sami by powiedzieli. A może nie? Może nie chcą nas martwić? Nie chcą być ciężarem? Dokładać nam swoich problemów? Może chcą nas chronić jak wtedy kiedy byliśmy dziećmi? A może to my powinniśmy pomyśleć jak zatroszczyć się o nich? Znaleźć chwilę w zabieganym życiu, zatrzymać się i zrobić coś dla nich?1 września wystartował IV etap Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej  – "Jestem kobietą i dbam o siebie i rodziców", który potrwa do 30 listopada 2015 roku. 

 Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych oferujących specjalistyczne badania oraz profesjonalną i przyjazną obsługę.

Wejdź na stronę www.kobietadiagnostyka.pl 
 pobierz bon zniżkowy na pakiety badań:
* dla kobiety dojrzałej
* dla mężczyzny dojrzałego

i spraw swoim rodzicom najlepszy prezent. 
Troskę o nich.


3 komentarze:

  1. Profilaktyka jest bardzo ważną kwestią

    OdpowiedzUsuń
  2. to prawda profilaktyka jest bardzo ważna, im wcześniej wykryje się chorobę jest większa szansa na całkowite wyleczenie. Ta akcja bardzo mi się podoba i przyznam, że biorę w niej udział już po raz kolejny. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

    OdpowiedzUsuń
  3. zgadzam się z tym całkowicie, warto się badać. Mnie dzięki tej inicjatywie udało się mamę przekonać do badań, a przyznam, że nie ma z nią łatwo.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP