11 września 2015

Zęby smoka


Dziś piątek, a jak piątek to wiadomo, że będzie o grze :) Tym razem kolejna smocza propozycja od Trefla . Jak sam tytuł wskazuje głównym bohaterem jest smok i jak wszyscy wiedzą smoki mają ogromne paszcze z ogromnymi zębami. Żeby zadbać o takie zębiska trzeba się nieźle napracować i właśnie do pielęgnacji swojego uzębienia smoki postanowiły wykorzystać dzielnych wojów, w role których wcielają się gracze.


Każdy z graczy otrzymuje na początku rozgrywki ośmiu dzielnych wojów (o wartości od 1 do 8) oraz planszę, na którą będzie odkładał tych, którzy bezproblemowo wykonali swoje zadanie, tych, których smok niestety skonsumował i tych, którzy ledwo uszli z życiem. W pieczarze umieszczamy natomiast osiem kart smoków, którym wojowie będą musieli umyć zęby.Gracz, który rozpoczyna rozgrywkę bierze kartę pierwszego smoka i ogląda ją tak aby reszta graczy jej nie zobaczyła. Na podstawie tego co zobaczył na karcie może wyrazić swoją opinię o smoku, ale nie musi mówić prawdy. Następnie wybiera jednego ze swoich wojów i kładzie go na stole rysunkiem woja do góry. Kiedy to zrobi pozostali gracze wybierają swoich wojów i również wykładają ich na stół, ale rysunkiem woja do dołu. Gdy wszyscy wybiorą wojów gracz, który rozpoczynał rozgrywkę ujawnia wartość smoka, a pozostali gracze odkrywają karty ze swoimi wojami. Następnie sumujemy wartość wojów wyłożonych przez wszystkich graczy. Od tego czy wartość ta jest niższa czy wyższa od wartości smoczej karty zależy komu udało się umyć smocze zęby, a  kto został pożarty.
Zwycięzcą oczywiście zostaje ten gracz, który zgromadzi jak najwięcej punktów.


Jak przystało na Trefl, gra jest solidnie i estetycznie wykonana. Karty są z grubego kartonu, opatrzone ciekawymi ilustracjami, które zdecydowanie podnoszą atrakcyjność gry zwłaszcza jeśli skupimy się na tym z jakim orężem 'dentystycznym' idą umyć zęby smokowi wojowie :). Mimo, że sugerowany wiek graczy to 6+ po przetestowaniu na czterolatku mogę zapewnić, że również młodsze dzieci bez problemu radzą sobie z grą. Powiedziałbym, że gra jest przede wszystkim dla młodszych dzieci. Starsi po drugiej rozgrywce mogą poczuć się znudzeni ponieważ każda rozgrywka wygląda podobnie.


Gra może nie należy do grupy tych edukacyjnych i poza ewentualnym dodawaniem i odejmowaniem punktów niespecjalnie może czegoś nauczyć, ale na pewno jest fajnym sposobem na spędzenie wspólnie czasu bez komputera czy smartfonów.

Wydawnictwo: Trefl
Tytuł: Zęby smoka
Liczba graczy: 3-5
Wiek: 6+
Cena: 35-50zł


7 komentarzy:

 1. Zawsze będę powtarzać, że Trefl ma super gry i puzzle ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to jednak wolę gry z pionki :-) i super masz logo! 👌

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Trefla, może się powtarzam, ale mają świetne gry i zabawy, które rozwijają różne umiejętności dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna , fajna bardzo lubię tą firmę, a najbardziej za ceny :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP