9 października 2015

Turlututu


turlututu okładka książka

Znacie Turlututu? Nie? To koniecznie musicie poznać. Ten dziwny stworek z jednym wielgachnym okiem i koroną, zamieszkał sobie w książce wydawnictwa Babaryba. Twórcą Turlututka jest chyba ostatnio  najbardziej znany autor książek dla dzieci, Herve Tullet.

okładka Turlututu książka Herve Tullet

Co takiego jest w tej książce, że dzieciaki nie mogą się od niej oderwać? To co zawsze pojawia się w książkach tego autora - interakcja z czytelnikiem. Tu dzieci stają się bohaterami, autorami i czytelnikami w jednym. Mogą rysować, naklejać, rozwiązywać zagadki, uczyć się, a co za tym idzie tworzyć swoją własną wersję książki.

okładka Turlututu książka Herve Tullet

Turlututu angażuje dzieciaki w przygotowania do swoich wakacji, razem się pakują, wybierają miejsce pobytu i środek transportu.  Razem gotują i zapraszają gości na przyjęcie, rozwiązują zagadki i uczą się malować.

Proste graficznie ilustracje i wyraźna czcionka, którą bez problemu odczyta starsze dziecko to kolejne atuty książeczki. Niewątpliwym atutem jest również kolorowa dość solidna okładka i ukochane przez mojego młodszego syna naklejki znajdujące się na końcu książki.

okładka Turlututu książka Herve Tullet

Jeśli chcecie mieć chwilę dla siebie i tak często pożądany przez rodziców słynny święty spokój, koniecznie musicie kupić tą książkę. Jak dokupicie jeszcze pudełko kredek to na pewno zapewnicie sobie czas na spokojne wypicie kawy :)

Wydawnictwo: Babaryba
Tytuł: Turlututu na wakacjach
Cena: 36,90zł

okładka Turlututu książka Herve Tullet

Babaryba3 komentarze:

  1. Książki tego wydawnictwa będą mnie zawsze zachwycać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. tej książki Tuletta jeszcze nie mamy, a powiem szczerze, że wygląda najciekawiej :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP