24 października 2015

Wyprawa po skarb


Są takie marki, o których z góry wiadomo, że są dobre. Są takie firmy, które jak coś wyprodukują to musi to być hitem. Wiecie już skąd jest gra, którą dzisiaj chcę wam pokazać? Oczywiście z Trefla. Mamy mnóstwo gier wydanych przez Trefl i każda jest co najmniej ciekawa, a większość należy do naszych ulubionych.

wyprawa po skrab

Tym razem coś z rewelacyjnej serii: 'Dobra gra rodzinna'. "Wyprawa po skarb" to propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale także dla całej rodziny. Proste zasady i rewelacyjne wydanie tworzą razem duet doskonały i oferują naprawdę wciągającą rozgrywkę.

Zawartość gry to:
7 dużych żetonów przedstawiających wyspy
27 żetonów skrbów
3 pionki wraz z podstawkami
2 kostki (piracka - z rysunkami i kostka poszukiwacza skarbów - z liczbami)
Wyspy rozkładamy losowo w okręgu, a po środku kładziemy stos z żetonami skarbów. Pionki natomiast rozstawiamy na wyspach tak aby ze sobą nie sąsiadowały.

wyprawa po skarb

Gracz rozpoczynający rozgrywkę w pierwszej kolejności rzuca kostką piracką. W zależności od tego czy na kostce 'wypadną' banany czy szable przesuwa pionek pirata bądź małpy o wskazaną liczbę pól. Jeden banan/szabla - jedna wyspa do przodu. Dwa banany/szable - dwa pola do przodu.
Następnym krokiem jest rzut kostką poszukiwacza skarbów.  Pionek poszukiwacza skarbów przesuwa się o liczbę równą liczbie oczek na kostce.

gra wyprawa po skarb

Jeśli pionek poszukiwacza skarbów stanie na wolnej wyspie, na której nie stoi ani pirat ani małpa, gracz zabiera żeton ze skarbem. Po zabraniu żetonu gracz może zakończyć swoją kolejkę lub zaryzykować i rzucić kostką ponownie. Jeśli gracz zdecyduje się zakończyć kolejkę odwraca żeton skarbu rewersem do góry i odkłada na bok. Skarb należy do niego.
Jeśli natomiast zdecyduje się zaryzykować może zdobyć więcej skarbów, ale może też trafić na wyspę, na której spotka pirata lub piracką małpę i wtedy traci wszystkie zdobyte dotychczas skarby.

wyprawa po skarb

Gra kończy się kiedy 'zdobyte' zostaną wszystkie żetony ze skarbami. Wygrywa ten gracz, który zdobył najwięcej kamieni na żetonach.

Gra jest genialna w swej prostocie. Zasady 'Wyprawy po skarb' są zrozumiałe nawet dla najmłodszych dzieci, wystarczy, że dziecko potrafi liczyć do 3 bo to największa liczba pól o jaką trzeba przesunąć pionek. Moi chłopcy pokochali grę od pierwszej rozgrywki i .... graliśmy kilka razy pod rząd :) Gra jest na tyle prosta, że również sami mogą w nią grać bez najmniejszych przeszkód.

gra wyprawa po skarb

Oczywiście nie muszę chyba wspominać, że gra jest wydana na najwyższym poziomie. Solidne żetony, lekkie, estetyczne kostki, barwne ilustracje. Ale w końcu to Trefl, a jak już wspomniałam Trefl = jakość.

Wydawca: Trefl
Wiek graczy: 5+
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 15min
Cena: ok 35zł 


10 komentarzy:

 1. Też lubimy gry Trefla, są bardzo dobrej jakości i jeszcze nas nie zawiodły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie jakość jest rewelacyjna. Tak naprawdę tylko jedna gra Trefla leży u nas rzadko używana, reszta jest w ciągłym użyciu :D

   Usuń
 2. a'la Jake i piraci z nibylandii która u nas jest na topie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, którą wersję Jack'a macie (są dwie), ale od naszej 'Wyprawa po skarb' jest fajniejsza i dużo szybsza :)

   Usuń
 3. z wielką chęcią bym w nią zagrała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie urodziłam, a już mi się marzy, żeby zagrać z M i Stasiem w grę planszową, pobawić się z nim na placu zabaw itp :)

  Pozdrawiam, Panna O ♥
  www.zielonookamama.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna :) Fajnie, że rozgrywka tak się toczy, że w każdej chwili może się odmienić los i ktoś inny przejąć prowadzenie :) Ja pewnie bym często ryzykowała zdobycie większego skarbu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się! Już nie mogę się doczekać kiedy Oli podrośnie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP