8 listopada 2015

Cuda wiankiEgmont matki Polki
Ta książka zachwyciła mnie zanim jeszcze ją otworzyłam. Jakbym miała w rękach misterną, ludową wycinankę. Podświadomie czułam, że skoro okładka zachwyca to w jej wnętrzu musi kryć się jeszcze coś bardziej cudownego - inny kolorowy świat.

Cuda wianki

"Cuda wianki" to propozycja wydawnictwa Egmont, zaproszenie do poznania innego świata. Pięknego i różnorodnego, pełnego niesamowitych kolorów i kształtów. Książka nie pokazuje tego świata w całości, ale niejako daje nam jego namiastkę, pokazuje czego możemy się spodziewać jeśli zdecydujemy się wkroczyć w ten świat głębiej.

Egmont

Książka "Cuda wianki" to nietypowy utrzymany w konwencji popkulturowej sposób na zaprezentowanie czytelnikom polskiego folkloru. Dzięki wykorzystaniu obrazu, ferii barw i niewielkiej ilości tekstu zabiera nas w inną rzeczywistość pokazując, że folklor tak naprawdę funkcjonuje w naszym codziennym życiu, a nie jedynie w skansenach i muzeach.

Cuda wianki

Piękne, barwne ilustracje łączą w sobie elementy folklorystyczne z nowoczesnością, a wszystko spięto w całość elementem ludowej wycinanki. Nie bez powodu wstęp do książki, a tym samym słowo od autorki rozpoczyna się słowami: "Ta książka powstała z zachwytu".
Wy też się zachwycicie.


Wydawnictwo: Egmont
Tytuł:  Cuda wianki
Autor: Marianna Oklejak
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda

cuda wianki

4 komentarze:

 1. Te kolory przekonałyby chyba każdego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże, zakochałam się! jakie piękne wzornictwo! I kto by pomyslał, że na stronach książki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze się zachwycam takimi klimatami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zauroczona.. Szczególnie wzornictwo ludowe jest mi bliskie, planujemy w tej tematyce zaproszenia ślubne i wesele. :) Aż chciałoby się zobaczyć wszystko!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP