12 listopada 2015

Tam dom twój... gdzie twoje miejsce


Każdy potrzebuje swojego miejsca na ziemi, swojego kąta, miejsca do którego pragnie wracać, w którym czuje się dobrze, spokojnie i bezpiecznie. Jednym marzy się rajska wyspa, innym wielkie miasto z drapaczami chmur, jeszcze innym marzy się domek z ogródkiem na wsi, a są i tacy, których zadowoliłoby własne M w bloku. Mnie przynajmniej zadowala, choć czasem nie ukrywam, że mam ochotę wziąć kilof i przekuć się do sąsiada w celu uzyskania dodatkowego pokoju ;)

Jednak nawet jeśli mamy to swoje miejsce na ziemi to ludzka natura jest taka, że zawsze wydaje nam się, że tam gdzie nas nie ma niebo jest bardziej błękitne, a trawa bardziej zielona. Marzymy więc o miejscach, w których chcielibyśmy mieszkać,  i w których wydaje nam się, że żyłoby się lepiej. Nie jestem wyjątkiem, też mam taką listę :)

Miejsce 1. Indie

Oczywiście nie na stałe, ale chciałbym tam pomieszkać chociaż z miesiąc. Móc poznać ludzi, kulturę i smaki. Nie interesują mnie zorganizowane wycieczki i zwiedzanie oklepanych 'punktów programu'. Interesują mnie targi z przyprawami, prawdziwi mieszkańcy. Chciałabym zwiedzić Delhi i stanąć nad brzegami Gangesu (wchodzenie do niego jakoś mnie nie pociąga ;) ) Tak, to mogło by być na chwilę moje miejsce.

Matki Polki fanaberie
źródło: http://www.boomfly.pl

Miejsce 2. Polskie morze

Zdziwieni? Tu się nie ma co dziwić. Uwielbiam Bałtyk pomimo, że temperatura w nim nawet latem zbliżona jest do tej z przerębla. Kocham zatłoczone miejscowe uliczki, stragany obwieszone badziewiem i ten nadmorski festiwal kiczu. Uwielbiam piasek pod stopami, spacery plażą i tylko opalać się nie lubię :) Chciałabym móc korzystać z tego częściej niż raz do roku. Mieszkać zimą nad morzem jednak bym nie chciała.

Burco

Miejsce 3. Góry

Oczywiście jak było morze to i muszą być góry. W góry po raz pierwszy raz zabrał mnie mój mąż. Zobaczyłam , pokochałam, przepadłam. Zakochałam się w widokach i oscypkach. Niestety jako zwierzę ciepłolubne też jakoś bardziej preferuję to miejsce latem :)

 Źródło: Wikipedia, Autor: Makarczuk

Miejsce 4. Dubaj

Mój mąż mówi, że nie rozumie co ja w tym widzę i co mnie w tym zachwyca, a to przecież takie proste. Kobiety kochają luksus. Architektoniczny nowatorski przepych i odbywający się w Dubaju Dubaj Shopping Festival to wystarczające powody żeby chcieć tam pomieszkać chociaż przez chwilę.


architektura
 źródło: http://www.national-geographic.pl/

Miejsce 5. Domek w lesie

Mały, drewniany i schowany w leśnej gęstwinie gdzie nikt nieproszony nie będzie mógł do niego dotrzeć. Gdzie rano będzie mnie budził śpiew ptaków i plusk wody w pobliskim strumyku. Gdzie jedynym dźwiękiem jaki będzie do mnie docierał to pohukiwanie sowy i śpiew ptaków. Jest tylko jeden drobniutki problem....nienawidzę robactwa :)

źródło: http://www.globtroter.pl

Pozostaje mi najwyraźniej mieszkanie w bloku, ale nie narzekam. Małe, ciasne, ale to tu jest moje miejsce na ziemi i mój dom :)


18 komentarzy:

 1. Ja mam już swoje miejsce na ziemi, ale nie ukrywam, że chciałabym pomieszać w kanadyjskim miasteczku Banff, które znajduje się w Banff National Park. Nie na stałe, ale przez jakiś czas i co jakiś czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ten, no tego... wiesz mówią, że po pobycie w Dubaju można sobie kupić np torebkę za kilka że tak powiem klocków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja to jestem szczęściarzem, mam ten swój domek /notabene na mega kredyt aż do emerytury :), ale jest / i to jest to moje miejsce. Podobnie jak TY KOCHAM przez wielkie "K" polskie morze miłością bezgraniczną, tylko że to tak cholernie daleko... Góry maja ten swój urok, tyle, że dzieci jakoś tak jeszcze nie dorosły, chyba, że zostawię je u babci, bo taki plan na wiosnę mamy. A Dubaj miałam odwiedzić, byłam tuż tuż / nagroda z firmy / ale sobie zaciążyłam :) Indie skoleji mnie nie pociągają, miałam koleżanką na Indologii na UJ, więc nasłuchałam sie zbyt wiele. Ale ten domek w lesie... hm.. poezja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby nie to 'prawie' to zazdrościłabym tego Dubaju, oj zazdrościłabym :) No ale w ogólnym rozrachunku to chyba nie masz czego żałować :)

   Usuń
 4. Karola, im dłużej cię czytam to coraz częściej myślę, że byłybyśmy idealnie zgranym małżeństwem. No po prostu miłość aż do trumny... :P. Tylko jest jedno ale, zamarudziłybyśmy się na śmierć, więc ta trumna chyba by szybko przyszła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jak byśmy tak razem marudziły to miałybyśmy w sobie bardzo wiernych słuchaczy :D :D :D

   Usuń
 5. Ja mogę mieszkać wszędzie tam gdzie moja rodzinka :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne miejsca :) Ja chyba najchętniej zamieszkałabym w jakimś centrum handlowym, a najlepiej żeby tam było dużo różnych zabawek! :D Nie to, żebym chciała wydawać kasę na to wszystko, ale tak po prostu tam mieszkać i móc korzystać za darmo :P haha kiedyś mi się to nawet śniło ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry, ale padłam :D A tak na marginesie to chyba byłabym u ciebie częstym gościem :D

   Usuń
 7. Twoje miejsce pierwsze to i moje miejsce pierwsze :) Kochan Indie i też chcę je odwiedzić. Zupełnie tak jak Ciebie nie kręcą mnie wycieczki z przewodnikiem. Ja chcę posmakować, dotknąć i powąchać Indii. Zgubić się na tłocznym targu i zamiast siać paniki dotykać wszystkiego co wpadnie mi w ręce, pchać swój nos w różne zakamarki i lizać co popadnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo zróżnicowane te miejsca :) Też mam takie miejsca, tyle że moja lista jest chyba jednak dłuższa (kobiety jednak są niezdecydowane)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zróżnicowane bo w kobietach jest mnóstwo sprzeczności :D

   Usuń
 9. Co do Indii - podziwiam!!!! Co do gór - mam tak samo :))))) kocham nasze polskie Tatry, choc słowacka część masakrycznie mnie urzekła!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja choć żyję ze swoją rodziną we własnym spokojnym domku to czasem chciałabym żebyśmy zamieszkali w typowym buszu lub na bezludnej wyspie, z dala od ludzi, problemów i gwaru ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja bym chętnie zamieszkała na kilka miesięcy w Zakopanym i chodź jest zatłoczony na max to i tak chętnie bym tam w okresie letnim wybywała ;D jestem też fanem oscypków i korbaczy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP