21 marca 2016

Karmię ludzi przy ładnym stole czyli inspiracje na WielkanocLubię święta. Jakiekolwiek. Poza wieloma różnymi zaletami świąt wszelakich w każdych świętach najbardziej lubię gotowanie. Oczywiście co roku przeklinam stanie przy garach, zmęczenie i potworny ból kręgosłupa. Co roku przysięgam na wszystko, że to ostatni raz i za rok na pewno nie będę do późna w nocy stała w kuchni i ograniczę się do na przykład jednej sałatki. I co roku znowu na wiele godzin ląduję przy garach. Nic na to nie poradzę, lubię karmić ludzi. I lubię im to jedzenie ładnie podawać.

Bez względu czy mają wpaść znajomi czy organizuję jakieś przyjęcie, stół musi wyglądać wyjątkowo, a szczególnie wyjątkowo musi wyglądać podczas świąt. Oczywiście inspiracji szukam przeważnie w internecie. Nie kopiuję gotowych rozwiązań, ale traktuję je jako inspirację. Wybieram z nich detale i tworzę z nich całość 'w moim stylu'. W tym roku mam zamiar postawić na biel i zieleń, tak aby wiosna zagościła chociaż na stole skoro za oknami niekoniecznie chce :)

Ma być elegancko i gustownie. Dodatki mają zachęcać do jedzenia i dopełniać prezentację serwowanych dań. Wielkanocny stół przy, którym zbiera się rodzina ma tworzyć atmosferę, ma prezentować się tak żebyśmy chcieli spędzić przy nim wspólnie czas i żeby ten czas był dla wszystkich przyjemny.  Absolutnym obowiązkiem są żywe kwiaty, najlepiej żonkile lub tulipany, przywodzące na myśl zbliżającą się wiosnę i słońce.

A jak jest u was? Dekoracje są ważne czy raczej odpuszczacie ten element świątecznego czasu?

dekoracje na wielkanoc
źródło: http://dekoteria.urzadzamy.pl

stół na wielkanoc
źródło: http://www.se.pl
źródło: http://www.zielonyogrodek.pl

stół na wielkanoc
źródło:http://atelier.intermarche.pl/

6 komentarzy:

 1. Pięknie!!! Szkoda, ze ojej teściowej wszystko na stole przeszkadza :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam ręki do dekoracji. Za nic mi to nie wychodzi, ale się nie przejmuję, bo póki co na Święta jeździmy an gotowe do rodziców- jednych i drugich. Wracamy ze słoikami i nie trzeba się przejmować gotowaniem. Stania przy garach nie lubię... prawie tak samo jak prasowania. Ja przed swietami zatrzaskuję się w piekarniku i skupiam się na tej słodkiej części.. chociaż coś..

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam pięknie udekorowane stoły, nawet tak bez okazji- podczas zwykłego obiadu :) kwiaty, kolorowe serwetki... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dekoracje są mega ważne. Ja jem oczami. Największe pychotki byle jak podane nie będą mi smakowały tak, jak najprostsze danie wyeksponowane na pięknym talerzu z dekoracjami. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać momentu, gdy będę posiadać własny stół. Juz nawet mam pomysł na obrączki szydełkowe na serwety

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie wyglądający stół aż zacheca do zjedzenia pysznych posiłków

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP