18 marca 2016

Przedstawiam Wam Julkę WróbelEgmont

Jest sobie taka dziewczynka co się nazywa Hania, Hania Humorek. Hania chodzi do trzeciej klasy i jest bohaterką serii książek dla dzieci. Takich mniej więcej w jej wieku. Autorka serii o Hani Humorek postanowiła stworzyć teraz drugą serię, dla dzieci, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z czytaniem - Hania Humorek i przyjaciele. Do nas trafiła pierwsza część serii wydana przez wydawnictwo Egmont, "Julka Wróbel i przygoda ze świnką".

"Świnki, Świnki i jeszcze raz świnki! Julka Wróbel po prostu je uwielbiała. I miała marzenie. Wielkie świnkowe marzenie. Marzyła o tym, żeby mieć miniaturową świnkę."Zbliżające się urodziny Julki przypuszczalnie miały być idealną okazją do tego by w końcu dostała ona swój wymarzony prezent. Swoimi oczekiwaniami Julka podzieliła się z przyjaciółką, Hanią Humorek, jednak ta nie dość, że nie podzieliła entuzjazmu Julki to jeszcze okazało się, że ma przed nią tajemnicę.
Julka ma taki żal do przyjaciółki, że cofa jej zaproszenie na swoje urodziny. Czy słusznie? Co takiego ukrywa Hania? I czy dziewczynki w końcu jednak się pogodzą?
O tym musicie przekonać się sami sięgając po książkę.

Julka Wróbel

Egmont

Tak jak wspomniałam, książeczki z serii Hania Humorek i przyjaciele skierowane są dla dzieci, które zaczynają czytać. Mam w domu dwóch małych czytelników, z których jeden czyta już bardzo dobrze drugi czyta natomiast od niedawna, obaj świetnie poradzili sobie  z czytaniem. Dość spore litery i niezbyt duża ilość tekstu to rozwiązanie w sam raz dla początkujących. Książka ma też fajny, poręczny format dla małych rączek i dość sztywną okładkę, a wiecie już, że takie lubimy najbardziej :) Jedyna wada - tematyka jednak zdecydowanie bardziej dziewczęca o czym moi panowie nie omieszkali napomknąć :D

Tytuł: Julka Wróbel i przygoda ze świnką
Seria: Hania Humorek i przyjaciele
Autor: Megan McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: Sztywna
Strony: 64
Cena: 19,99zł

Egmont

3 komentarze:

  1. Nie potrafię się o niej wypowiedzieć i czuję, że tak będzie coraz częściej, gdyż córcia sama sobie przeczytała tę książkę , ale jej się podobała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zachęciłaś mnie- biegnę do księgarni! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. U nas to jeszcze zdecydowanie za wcześnie na samodzielne czytanie, ale za namową Kasi czytam mu też takie dłuższe książeczki dla starszaków i słucha. Może niezbyt długo, ale czyta. A te ilustracje bardzo by mu przypadły do gustu. Na 100%.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP