30 kwietnia 2016

Masz problem z nadmierną potliwością? Postaw na dobry antyperspirant lub dezodoranty bez aluminium!

Pocenie się, mimo że jest naturalnym procesem, to nie jest niczym przyjemnym. Pot bardzo często brzydko pachnie i równie często pozostawia plamy na ubraniach. W przypadku nadmiernej potliwości problem ten jest bardziej nasilony, niż przy normalnym poceniu. Jeżeli również borykasz się z uciążliwą potliwością, przeczytaj ten artykuł i poznaj sposoby oraz najlepsze dezodoranty, które zwalczą ten problem!

Dlaczego się pocimy?

Pocenie się to naturalna czynność, którą określa się mianem fizjologicznej. Dzięki niej organizm ma zdolność do regulowania temperatury ciała, utrzymania odpowiedniego poziomu wody oraz broni się przed szkodliwymi czynnikami wirusowymi. Mimo, że pocenie się odpowiada za tak istotne procesy, to w swoich objawach może być uciążliwe. Jeśli ktoś nie ma problemu z rozregulowaną pracą gruczołów potowych, wystarczy mu dobry kosmetyk, np. dezodorant bez aluminium Garnier. Jeśli jednak, ktoś boryka się z nadmierną potliwości, czasem nawet wysokiej jakości produkt może okazać się niewystarczający. Tak jak przy zwyczajnym poceniu się, pot nie jest odczuwany i nie pozostawia większych plam na ubraniu, tak w przypadku nadmiernej potliwości, ma on bardzo nieprzyjemną woń i pozostawia żółte plamy.

Higiena osobista to podstawa!

Stosowanie dobrego dezodorantu to konieczność, aby zachować świeżość pach na długo. Jednak nie można polegać na samych środkach kosmetycznych, ponieważ nie są one wystarczające. Bardzo ważne jest, aby zadbać o higienę osobistą. Codzienny prysznic to bezwzględny obowiązek, a jeśli masz problem z nadmierną potliwością, korzystaj z jednorazowych wilgotnych chusteczek, z których możesz korzystać w ciągu dnia. Dezodorant czy antyperspirant zaaplikowany na czystą skórę, zadziała zdecydowanie intensywniej i na dłużej. Dodatkowo jego zapach nie zmiesza się z brzydką wonią potu. Ważne jest również, aby regularnie depilować miejsca pod pachami. Włosy są doskonałym miejscem do rozwoju bakterii, ale też wtedy pot wydzielany jest w większej ilości. Pamiętaj zatem, aby zawsze pachy utrzymać w czystości, depiluj je i stosuj antyperspirant. Wtedy będziesz mieć pewność, że robisz wszystko, co konieczne, aby zadbać o świeżość i zminimalizowanie pocenia się. Jeśli jednak to nie pomoże, bardzo prawdopodobne jest, że borykasz się z nadmierną potliwością. Ta cechuje się charakterystycznym nieprzyjemnym zapachem oraz żółtymi plamami na ubraniach. Dodatkowo trudno jest zminimalizować wydzielanie potu, który wytwarzany jest nawet gdy nie podejmujesz wysiłku fizycznego oraz masz prawidłową temperaturę ciała. Wtedy zadbaj o konsultację z lekarzem specjalistą, który najprawdopodobniej przepisze Ci specjalne tabletki na powstrzymanie pocenia. W niektórych przypadkach zaleca się również operację.

Jak wybrać dobry dezodorant?

Jeśli masz problem z dużą potliwością, zdecydowanie wybierz antyperspirant. Dezodorant wyłącznie nadaje ładny zapach, nie ma tak silnej mocy hamowania potu i tłumienia jego brzydkiego zapachu.
Skóra pod pachami bardzo często jest wrażliwa, co wynika z częstej depilacji włosów. Dlatego warto wybierać dezodoranty lub antyperspiranty typu roll on, czyli w kulce lub w sztyfcie. Te w sprayu mogą nasilić podrażnienia, będące wynikiem ‘’spotkania’’ skóry z ostrzem maszynki.
Jeżeli wykazujesz dużą wrażliwość na działanie sztucznych składników, postaw na dezodorant lub antyperspirant bez aluminium, które z jednej strony doskonale radzi sobie w walce z potem, jednak może wywołać różnorodne reakcje alergiczne.

2 komentarze:

  1. Muszę się przyjrzeć mojemu czy ma aluminium :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Uzywam Garniera właśnie. Jako jedyny mi odpowiada:) Pamietam po porodzie miałam jazdę z poceniem się. Włosy umyte rano, po południu wygladały jak niemyte od tygodnia...grr na szczęście szybko minęło:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP