30 maja 2016

Co kupić małemu dziecku na urodziny?

Chociaż wydawałoby się, że zakupienie prezentu na urodziny dla malucha nie jest żadnym problemem, to jednak w rzeczywistości wyszukanie czegoś interesującego, co mogłoby przypaść mu też do gustu, może stanowić nie lada wyzwanie. Co zatem kupić małemu dziecku na urodziny?

Przede wszystkim prezent dla malucha powinien być dopasowany do jego wieku, zainteresowań, a także do płci, chociaż nie jest to konieczne, ponieważ bez problemu można zakupić również prezent na urodziny unisex, czyli doskonały zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Zabawki – wybieraj mądrze
 
Jeżeli chcesz zdecydować się na taki upominek, pamiętaj o tym, że zabawka powinna nie tylko bawić, ale i uczyć. Warto wobec tego zdecydować się na zabawki wzmagające kreatywność, zdolności motoryczne dziecka i poszerzające wiedzę o świecie – oczywiście, zabawka musi być też dopasowana do wieku dziecka i bezpieczna. Klocki Lego, puzzle, gry planszowe i karciane, drewniane układanki, zabawki do robienia biżuterii, ale również zabawki sportowe – w końcu maluchy teraz tak mało czasu spędzają na dworze.

Personalizowany obraz

Kapitalną pamiątką urodzin może być również personalizowany obraz – firmy, które mogą wykonać dla ciebie taki prezent na urodziny dla dziecka, są w stanie zaprojektować je tak, aby stanowiły także wspaniałą ozdobę w pokoju dziecięcym. Dla maluszka świetnym pomysłem może być urodzinowy obraz – zawiera imię, datę i godzinę urodzin, wagę oraz wzrost. Dla nastolatki z kolei świetnym pomysłem może być obraz stylizowany na okładkę nastoletnich pism ze zdjęciem solenizantki, natomiast dla małego piłkarza może być to okładka stylizowana na pismo piłkarskie. Kilka ciekawych pomysłów znajdziecie tutaj: www.mygiftdna.pl

Książki – zawsze w modzie 
Warto również wspomnieć o jeszcze jednym pomyśle na prezent na urodziny dla dziecka – książkach. Niestety, teraz są coraz mniej popularne, ponieważ zastępuje je telewizja oraz gry komputerowe, ale książki są zawsze udanym prezentem. Można zarówno zdecydować się na najnowsze wydawnictwa, jak i również na klasykę, która czytana jest od pokoleń.
3 komentarze:

  1. moje dzieci zaraz po urodzeniu otrzymały mase ubranek. Rezultatt - połowe nigdy nie założyliśmy. Bo albo kompletnie nie na ta porę roku albo po prostu, było ich za duzo i trochę nie takie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze mam problem z kupowaniem prezentów dla innych dzieci. Zazwyczaj po prostu pytam rodziców, co by się im najbardziej przydało

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziś jest tak bogata oferta, że ciężko wybrać coś odpowiedniego. Jeśli obce dziecko to też pytam, gorzej ze swoim ;) Chociaż ja kocham drewno, więc od dawna kupuję wszelkie klocki :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP