25 maja 2016

Świerszczyk - wielka księga


 
egmont

Ma siedemdziesiąt lat i całkiem nieźle sobie radzi. Niestraszne mu kolejne lata bo z takim samym zapałem niesie dzieciom radość, naukę i zabawę. Pomimo swojego wieku cały czas dostosowuje się do zmieniającego się otoczenia, mody i stylu życia dzięki czemu zawsze pozostaje na czasie. Dzieci zawsze go uwielbiały i uwielbiają do dzisiaj, jego ponadczasowość połączyła już niejedno pokolenie. "Świerszczyk" bo o nim mowa obchodził w zeszłym roku siedemdziesięciolecie swojego istnienia.


Z okazji tejże zacnej rocznicy miesięcznika, wydawnictwo Egmont wydało "Wielką księgę", która łączy w sobie najpopularniejsze teksty z tego popularnego pisma dla dzieci. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem najsłynniejszego świerszcza Bajetana Hopsa, który uważa, że "nieczytanie w ogóle plącze myśli i może powodować swędzenie nosa", a także "chroni przed katarem". Na szczęście my się żadnego swędzenia, ani plątania myśli nie musimy bać bo chłopaki czytają regularnie i dużo.

egmont

"Wielka księga" bardzo przypadła nam do gustu. Zapytacie dlaczego nam, a nie tylko chłopakom? A no dlatego, że jako dziecko często kupowałam "Świerszczyk", a dzięki "Wielkiej księdze" na swój sposób cofnęłam się w dziecięce lata. To była taka sentymentalna podróż do dzieciństwa :) Chłopakom spodobały się szczególnie wierszyki, których w "Wielkiej księdze" jest mnóstwo.

egmont

Na ponad dwustu stronach, zebrano mnóstwo fantastycznych opowiadań i wierszy, najlepszych polskich autorów: Grzegorza Kasdepke, Zofii Staneckiej, Natalii Usenko, Tomasza Plebańskiego i wielu, wielu innych. A wszystko to opatrzone, a właściwie może trafniej byłoby powiedzieć, ozdobione fantastycznymi, kolorowymi i przepięknymi ilustracjami.
Świetna na prezent i bez okazji, pięknie wydana w półsztywnej oprawie ucieszy na pewno każdego młodego czytelnika, a i ci starsi na pewno chętnie zajrzą do "Wielkiej księgi" Świerszczyka. My polecamy wszystkim bez względu na wiek :)

Wydawnictwo: Egmont
Tytuł: "Wielka księga"
Strony: 226
Oprawa: Półtwarda

egmont

1 komentarz:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP