3 czerwca 2016

Basia i....


 

Kochamy książki i nikogo nie musimy w tej kwestii przekonywać. Książek jest u nas mnóstwo, a odkąd chłopcy czytają sami zwracam uwagę na to żeby do naszej biblioteczki trafiały głównie takie pozycje, które będą mogli sobie sami przeczytać. Twarda oprawa, odrobinę większy druk i fajne, ciekawe ilustracje to elementy, które na pewno zwiększają atrakcyjność książki. Jeśli dołożymy do tego interesującą treść to jest idealnie. Takimi ideałami są właśnie książeczki z serii "Basia".

Basia to kilkuletnia charakterna i ciekawa świata dziewczynka bohaterka serii wydanej przez wydawnictwo Egmont. Zadaje wnikliwe pytania i zgłębia ważne dla siebie problemy, a przy tym razem ze swoimi rodzicami, bratem Jankiem i małym braciszkiem Frankiem przeżywa ciekawe przygody. W naszej biblioteczce jak do tej pory znalazły się dwie książeczki z serii "Basia" - "Basia i wolność" oraz "Basia i wyprawa do lasu", do której Nati jest szczególnie przywiązany ponieważ otrzymał ją jako nagrodę w konkursie plastycznym :)

Egmont

Każda z książeczek ma niewątpliwy walor edukacyjny i wyjaśnia czasem trudne do wytłumaczenia w zrozumiały sposób zagadnienia, które mogą nurtować nasze pociechy. "Basia i wyprawa do lasu" ukazuje jak wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć obserwując przyrodę i obcując z nią bezpośrednio. Obrazuje jak piękny i ciekawy jest świat dookoła nas, jeśli tylko zechcemy mu się bliżej przyjrzeć. "Basia i wolność", jak sam tytuł wskazuje, tłumaczy czym tak naprawdę jest wolność. Co to są zakazy i nakazy i czym różnią się od zasad, których należy przestrzegać żyjąc w społeczeństwie. 

Dla tych dzieci, które potrafią już czytać same, seria "Basia" będzie idealna. Świetnie sprawdzi
się również wtedy kiedy musicie dziecku wytłumaczyć jakieś zagadnienie, a nie bardzo wiecie jak. W serii ukazały się takie tytuły, jak "Basia i pieniądze", "Basia i dentysta" czy "Basia i nowy braciszek" i już po samych tytułach można się domyślić, że poruszają dość istotne w życiu dziecka zagadnienia.

Egmont

Wydawnictwo: Egmont
Seria: Basia
Oprawa: twarda
 

4 komentarze:

 1. Bardzo lubimy z młodą te ksiażki, najnowszych jeszcze nie czytałyśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Basię znamy i kochaamy :-) Polecam Wielką Księgę Przygód Basi- jest w nich po kilka historii :-) My mamy 3 ksiegi kupione na aros.pl w dobrych cenach Antyterrorystka :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ta Basia jest śliczna. od razu mam przed oczami książki z dzieciństwa

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasza kolekcja też ciągle rośnie
  :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP