5 lipca 2016

Euro 2016 czyli jak wygrać marzenia


Euro2016

"Zaczynał jak większość chłopców, od meczów na nierównym boisku lub w przydomowym ogródku. Od dziecka wiedział, że chce być piłkarzem, i zrobił wszystko, aby nim zostać. Upór ciężka praca i żelazna konsekwencja sprawiły, że dziś nosi opaskę kapitana reprezentacji Polski, święci triumfy jako napastnik Bayernu Monachium i już stał się jedną z ikon światowego futbolu."


Ten wstęp pochodzi z książki, z książki o młodym, fantastycznym człowieku, który wygrał swoje marzenia. Ten wstęp pochodzi z autoryzowanej biografii "Lewandowski. Wygrane marzenia." wydanej przez Wydawnictwo Egmont. To książka nie tylko dla fanów sportu, dla fanów piłki nożnej, ale również dla tych, którym wydaje się, że coś w życiu może być niemożliwe. Ta książka udowadnia, że w realizacji założonych celów w spełnianiu marzeń i sięganiu po szczyty swoich możliwości ograniczają nas tylko nasze własne możliwości i to jak bardzo jesteśmy w stanie o to wszystko zawalczyć. Ta biografia pokazuje, że kiedy bardzo się czegoś chce i jest się w stanie w osiągnięcie tego celu włożyć naprawdę dużo pracy to wszystko, czego zapragniemy będzie na wyciągnięcie ręki.

Euro2016

Oprócz tego, że dzięki tej książce poznamy biografię jednego z najbardziej znanych na świecie piłkarzy, jego ścieżkę nauki i kariery dowiemy się również jak wiele wysiłku, samozaparcia i trudów kosztowało go dojście do miejsca, w którym znajduje się teraz. Mimo że ma zaledwie 27 lat jego nazwisko i wizerunek kojarzy każdy dzieciak w Polsce, a rzesze kobiet zazdroszczą jego żonie takiego sprawnego męża :)

Książka to nie tylko 'suche' fakty, to również zbiór ciekawostek i zdjęć związanych także z prywatnym życiem najlepszego napastnika naszej reprezentacji. Dla moich chłopaków szczególny okazał się rozdział poświęcony Lechowi Poznań, bo to tam Lewandowski grał w latach 2008-2010, a my mieszkamy prawie 'pod stadionem'. To właśnie po występie w Lechu, Lewandowski został okrzyknięty 'odkryciem ekstraklasy'. Potem jego kariera ruszyła jak rozpędzona lokomotywa.

Euro2016

Powiem szczerze, że jak już Młody wypuścił książkę na chwilę z rąk sama chętnie przystąpiłam do lektury, bo tak jak wspomniałam to nie tylko biografia to dowód na to, że można naprawdę wygrać marzenia. Robert razem z resztą naszej reprezentacji udowodnił to całkiem niedawno. Pierwszy raz od ponad trzydziestu lat miliony Polaków z dumą i radością oglądały mecze reprezentacji na Euro 2016. Wreszcie mogliśmy bez wstydu powiedzieć, że to grają nasi.

Ta książka to również przesłanie do wszystkich rodziców. Żeby nie ograniczali swoich dzieci, żeby pozwolili swoim dzieciom na realizację marzeń, nawet tych z pozoru najbardziej absurdalnych, bo może mają w domu sławnych malarzy, poetów, piłkarzy, lekarzy, fryzjerów. Dziecięce marzenia nie są głupie, dziecięce marzenia są do wygrania.

Euro2016

1 komentarz:

  1. Mam w planach ją przeczytać :3 Rok temu przeczytałam książkę Kuby Błaszczykowskiego, może nie polecam dzieciom, ale dorosłym jak najbardziej. Niesamowite jest to jaką miał przeszłość i dzięki temu jakim stał się człowiekiem :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP