7 lipca 2016

Jak to działa? - czyli książki ze skanerem


Czy wasze dzieci zadają mnóstwo pytań? Czy są ciekawe świata? Czy ciągle dopytują jak coś jest zrobione, co sprawia, że dana rzecz działa, albo skąd co się wzięło? Te pytania są tendencyjne bo dzieci już tak mają, że świat to dla nich ogromna, fantastyczna zagadka, którą koniecznie chcą rozwikłać, poznać, eksplorować. A my rodzice robimy wszystko żeby im to ułatwić, niekiedy jednak zdarza się, że zabraknie nam wiedzy, czasu czy (choć pewnie nikt się do tego otwarcie nie przyzna) chęci.


Kiedy dzieci zadają miliony pytań, a my nie na wszystkie potrafimy odpowiedzieć z pomocą na pewno przyjdą książki edukacyjne, a te od Wydawnictwa Olesiejuk, które chcę wam dziś pokazać mają coś co na pewno zainteresuje małego ciekawego człowieka. 

olesiejuk

Skanuję i poznaję. Jak to działa? to edukacyjna książeczka przedstawiająca różne sytuacje związane z życiem w dużym mieście. Na 12 sztywnych stronach mamy więc ruch uliczny, plac budowy, wypadek drogowy, dworzec kolejowy, lotnisko i port. Dzięki ciekawym ilustracjom i opisom dziecko może zobaczyć i przeczytać (lub przeczyta za nie rodzic) jak przebiegają prace na budowie, załadunek kontenerowca czy odprawa na lotnisku.

olesiejuk

Każda ze stron zawiera również kilka ramek z opisami i dość nietypowymi rysunkami. I właśnie w tym momencie do akcji wkracza gadżet, którego nie mają inne książeczki. Do "Skanuję i poznaję" dołączony jest mały skaner dzięki któremu możemy ożywić obrazki w ramkach. Wystarczy przyłożyć skaner do obrazka w ramce, nacisnąć przycisk i już możemy cieszyć oko trójwymiarowymi animacjami.  Zobaczymy min. jak działa sygnalizacja świetlna, młot pneumatyczny  albo gaśnica.

jak to działa

Druga książeczka z tej serii to "Rentgen". Kolejna bardzo interesująca pozycja ponieważ zapoznaje małego czytelnika z podstawowymi funkcjami ludzkiego ciała. Na kartach książki poznamy funkcjonowanie szkieletu ludzkiego,  dowiemy się jak odbywa się oddychanie czy jak działa ludzki mózg. Poznamy również działanie serca, dowiemy się jak przebiega trawienie oraz będziemy mogli się przekonać, że na świecie nie ma dwóch takich samych osób.
olesiejuk

Rentgen również zawiera trójwymiarowe obrazki w ramkach, które po przyłożeniu dołączonego do książeczki urządzenia ożywają. Dzięki niemu możemy zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała. Zobaczymy jak ruszają się kości, jak wyglądają płuca kiedy oddychamy, albo jak bije serce. Oprócz tego przeczytamy mnóstwo ciekawostek oraz na każdej stronie znajdziemy radę Doktora Zdrowie, który podpowie co zrobić żeby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. 

olesiejuk

Książki z tej serii to naprawdę wartościowe kompendium wiedzy dla małych i dużych. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie, a skaner i rentgen zdecydowanie podniosą atrakcyjność książek. Moi chłopcy nie mogli się oderwać. Książeczki dzięki temu, że mają sztywne kartonowe strony oraz kolorowe ilustracje nadają się również dla najmłodszych.

olesiejuk

3 komentarze:

  1. O, "Rentgen" to coś dla nas, bo Tośkę ostatnio fascynuje ciało człowieka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa propozycja :) Ja w ogóle lubię takie kombinowane książeczki dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kupiłam wczoraj! Moja prawie 4latka zafascynowana aparacikiem.. tekst jeszcze trochę za trudny ale super, że zasiał ziarnko ciekawości:):)')

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP