6 lipca 2016

Kiwi czyli leć nielocie leć


 egmont

Krępa budowa, giętki dziób, brak ogona, krótka gruba szyja, słaby wzrok, szare ubarwienie i brak umiejętności latania - wiecie już o kim mowa? Tak chodzi nie o kogo innego jak o niepozornego mieszkańca Nowej Zelandii, ptaka kiwi. Te nieloty chciałyby choć na chwilę udać się na jakiekolwiek wakacje ponieważ w naturalnym środowisku zamieszkują wyłącznie Nową Zelandię, niestety to, że nie potrafią latać stanowi dla nich nie lada problem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy im trochę wspólnie pomogli :)


Kiwi wpadły na fantastyczny pomysł. Wskoczą do skrzyń w których przewożone są owoce kiwi, a dzięki temu będą mogły dotrzeć do przeróżnych miejsc na całym świecie. Same zbudowały katapulty, ale w wystrzeleniu musicie pomóc już wy. Będzie to możliwe dzięki grze Wydawnictwa Egmont "Kiwi. Leć nielocie leć". 

Elementy gry:
1 tekturowa podpórka pod planszę
1 plansza
1 tekturowa kratka, wyznaczająca 16 pól
4 rampy (katapulty) z gumkami
40 żetonów z wizerunkami ptaków kiwi
1 instrukcja gry

 egmont

egmont
Celem gry jest wystrzelenie z katapulty żetonów ptaków do skrzyni na owoce oraz rozmieszczenie ich w taki sposób aby cztery żetony znalazły się obok siebie tworząc kwadrat. Liczy się spryt, czas, szczęście i przede wszystkim precyzja. 

Po zmontowaniu planszy według instrukcji, każdy z graczy otrzymuje żetony w określonym kolorze. Gracze rozpoczynają grę jednocześnie wystrzeliwując swoje żetony. Każdy stara się za pomocą katapulty rozmieścić swoje żetony w pudełku. gra jest niezwykle dynamiczna bo każdy z graczy celuje do tych samych pól. sytuacja na planszy zmienia się więc przez cały czas. Pierwszy z graczy, któremu uda się rozmieścić żetony w odpowiedni sposób (tak by cztery były obok siebie i tworzyły kwadrat) krzyczy 'kiwi' - wtedy kończy się gra, a gracz, który krzyknął wygrywa rozgrywkę.

egmont

Co gdy nikomu nie uda się rozmieścić żetonów tak by krzyknąć 'kiwi'? Wtedy po rozmieszczeniu wszystkich żetonów przez każdego z graczy zliczane są punkty. Każdy z graczy wyciąga z planszy te stosy żetonów na górze których leży żeton w jego kolorze i zlicza wszystkie żetony (kolor nie ma znaczenia). Ten, który zdobył ich najwięcej oczywiście wygrywa. 

egmont

Gra dostarcza naprawdę wiele zabawy i powoduje wybuchy śmiechu. Uczy rywalizacji i wymusza ćwiczenie precyzji bo to od niej zależy czy uda się rozmieścić odpowiednio żetony,a  tym samym wygrać rozgrywkę. Wszyscy świetnie się przy niej bawiliśmy dlatego polecamy jako rewelacyjną rozrywkę dla całej rodziny również podczas wakacyjnych wyjazdów. Przyjemność grania w połączeniu z solidnym wykonaniem i zabawnymi ilustracjami sprawiają, że będzie to na pewno udany zakup. 


2 komentarze:

  1. Tosia właśnie odkrywa planszówki, więc każda inspiracja jest mile widziana! Dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda całkiem ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP