4 lipca 2016

Kolorowe wyzwanie czyli geometria do kolorowania


kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanki dla dorosłych szturmem zdobyły księgarnie, sklepy internetowe, dyskonty, a co za tym idzie serca wielu dorosłych, którzy tłumacząc się ich terapeutycznym i antystresowym działaniem, mogli cofnąć się do czasów dzieciństwa. Jak co niektórzy z was wiedzą, mojego serca kolorowanki nie skradły. Nie powiem, była to fajna rozrywka na chwilę, ale trudno byłoby to nazwać długotrwałym związkiem. Wręcz przeciwnie. Jednak jakiś czas temu w moje ręce wpadły kolorowanki, które totalnie mną zawładnęły. To było fantastyczne kolorowe wyzwanie.


Kolorowanki, o których mówię zdobyły moje serce od momentu, kiedy tylko wzięłam je do rąk. Przepadłam w nich tak, że nic poza nimi nie było ważne. Jeszcze chwila rzuciłabym blog, a moje mieszkanie zamieniłoby się w ruinę. Dzieci chodziłyby głodne, a mąż straciłby ostatnią parę czystych skarpet ;) Oczywiście żartuję, poza oczywiście pierwszym zdaniem, bo kolorowanki, naprawdę skradły moje serducho.

"Kolorowe wyzwanie" to propozycja Wydawnictwa Olesiejuk autorstwa Joanny Webster. Książka składa się z trzydziestu stron dużego formatu. Każda ze stron to zlepek geometrycznych, ponumerowanych kształtów, które po pokolorowaniu odsłonią właściwy obrazek. Kolorujemy według podanego z boku każdej strony klucza, jednak nie jest to warunek konieczny. Możliwy jest też własny dobór kolorystyki. Ważne jest, by trzymać się określonego klucza, czyli np. trójkąty z liczbą jeden kolorujemy na jeden kolor, z liczbą dwa na drugi itd.

kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanki są o tyle lepsze od tradycyjnych, że rzeczywiście można przy nich wypocząć. Nie musimy myśleć na doborem barw, ponieważ wszystko mamy podane jak na tacy. Nie zrozumcie mnie źle, ale te kolorowanki nie zmuszają do myślenia. Po prostu siadamy i kolorujemy bez względu na to, czy mamy talent plastyczny, czy nie, czy potrafimy dobierać kolory do siebie, czy nie. Kolorowanie uczy precyzji i usprawnia rękę, a to ważne w dobie kiedy większość tekstów piszemy jednak na klawiaturze komputera lub telefonu. 
kolorowanki dla dorosłych

One są po prostu dla każdego, a cała zabawa tkwi w tym, że nie wiemy, co kolorujemy i jaki obrazek wyłoni się spośród na pozór nic nieprzedstawiających geometrycznych kształtów. Dla niecierpliwych na końcu książki znajduje się zbiór barwnych miniaturek wszystkich obrazków zawartych w kolorowance. Niestety nie pokażę wam tej strony na zdjęciu, ponieważ sama nie chcę sobie psuć zabawy :)

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
kolorowanki dla dorosłych

4 komentarze:

 1. O łaaa! Dla mnie to chyba jednak zbyt wymagające i pewnie bardziej bym się zestresowała niż czerpała z tego przyjemność. Ale dla bardziej ambitnych pewnie przednia zabawa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie o to chodzi, że te nie są wymagające w przeciwieństwie do tych tradycyjnych. Tu wystarczy rozróżniać kolory i mieć ciut czasu :) naprawdę polecam

   Usuń
 2. Całkiem ciekawie to wygląda. Duży powiew świeżości na kolorowankowym rynku:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Dla mnie strzał w dziesiątkę w przeciwieństwie do tradycyjnych kolorowanek.

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP