20 lipca 2016

Kosmos. Odpowiedź na to jak zyskać wolne popołudnie.


olesiejuk

Uwielbiamy książki z bajkami, z niezwykłymi historiami, z niesamowitymi wydarzeniami. Uwielbiamy czytać o przygodach, wyprawach, detektywistycznych zagadkach, magicznych stworach, księżniczkach i rycerzach. Lubimy ciekawych bohaterów, interesujących bohaterów. Ogólnie rzecz biorąc lubimy czytać. Jest jednak taki rodzaj książek, które w pewnych momentach darzę szczególnym zamiłowaniem. Zazwyczaj, wtedy kiedy mam ochotę na gorącą kawę wypitą w ciszy albo kiedy zwyczajnie mam ochotę na święty spokój. Książki, które dają rodzicom to, co najcenniejsze - chwilę spokoju.


"Niezwykły kosmos" z serii Faktozabawa Wydawnictwa Olesiejuk to jedna z takich książek. Na ponad trzydziestu stronach znajdziemy kolorowanki, zadania do rozwiązania, ciekawostki i to, co tygryski lubią najbardziej, czyli naklejki. To książka, która przenosi dzieciaki w pozaziemską podróż i pozwala na odkrycie tajemnic wszechświata. A kiedy dzieci będą 'bujać w obłokach' my zyskamy kilka chwil dla siebie.

olesiejuk


Ta książka to nie tylko świetna rozrywka dla dzieciaków. Spełnia ona też rolę edukacyjną, ponieważ rozwiązując kolejne zadania przyswajają oni również wiedzę na temat kosmosu i wszelkich faktów z nim związanych. Dowiedzą się, jak wygląda układ słoneczny, jakie kombinezony noszą astronauci, jak wygląda stacja kosmiczna oraz poznają najważniejsze gwiazdozbiory. Może podczas wakacyjnych wycieczek będą nawet umieli wskazać je na rozgwieżdżonym niebie?

Do książki dołączone są również cztery faktokarty, na odwrocie, których znajduje się dwadzieścia ciekawostek związanych właśnie z kosmosem. Dzięki faktokartom dzieciaki dowiedzą się np., że w Drodze Mlecznej znajduje się od 200-400 mld gwiazd albo, że po powierzchni księżyca spacerowało już dwunastu astronautów.
 
olesiejuk
 


Tytuł: Faktozabawa. Niezwykły kosmos. Książka z zadaniami.
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: Broszurowa
Ilość stron: 32

3 komentarze:

  1. Lubię książki dla dzieci, które jednocześnie bawią i uczą:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, a jeśli jeszcze dają odrobinę wytchnienia dla rodzica (zwłaszcza w wakacje) to tym bardziej zyskują na wartości :)

      Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP