14 lipca 2016

Pachnące opowieści


olesiejuk

Lubicie czytać bajki? Piękne historie spisane na kartach książek. Opowieści o księżniczkach, zamkach i rycerzach. Historie mniej lub bardziej prawdziwe. Historie, w których zwierzęta i rośliny mają głos, a ich przygody są wprost niesamowite. Za pomocą słowa można przekazać tak wiele, tak wiele opowiedzieć, wspomóc wyobraźnię, stworzyć w głowie czytelnika piękny, fantastyczny świat, który nie ma ograniczeń. Słowo w połączeniu z bajkowymi ilustracjami dają wyobraźni nieograniczone możliwości. A co gdyby do słowa i obrazu dodać zapach?


Za pomocą słowa można opisać wiele, jednak zapach pobudza zmysły jeszcze bardziej i daje jeszcze intensywniejsze doznania. "Pachnące opowieści" Wydawnictwa Olesiejuk to seria książeczek, w których właśnie do słowa i obrazu dołączył zapach. W naszej biblioteczce pojawiły się dwie książki z serii i obie spotkały się u chłopaków z bardzo pozytywnym odbiorem.

olesiejuk

Skunks, który pachniał wanilią

"Skunks, który pachniał wanilią" to jak nie trudno się domyślić historia małego skunksa, który wśród swoich wyróżniał się dość nietypowym zapachem. Nie pachniał, a raczej nie wydawał tak okropnej woni, jak jego rodzina i znajomi tylko o zgrozo, pachniał wanilią. Ze względu na swój nietypowy zapach spotykał się z ogromnym niezrozumieniem, a nawet odrzuceniem wśród mieszkańców lasu, w którym mieszkał. To niezrozumienie było do tego stopnia posunięte, że mały skunks postanowił poszukać sposobu na to, by zmienić swój zapach. Na swojej drodze wypróbował mnóstwo sposobów na zmianę zapachu i spotkał wiele zwierząt, ale każdemu z nich przeszkadzał zapach, który roztaczał się wokoło małego skunksa, aż do momentu, kiedy spotkał on... 
Kogo spotkał skunks i jak potoczył się jego losy? Czy udało mu się zmienić zapach? O tym będziecie musieli sami się przekonać. Na początku książeczki i na jej końcu znajdziecie zapachowe strony, które 'wspomogą' waszą i waszych dzieci wyobraźnię.

olesiejuk

olesiejuk

Rycerz stopa

"Rycerz stopa" to kolejna książeczka z serii "Pachnące opowieści", która wpadła w nasze łapki. Tu też raczej nie ma żadnej tajemnicy, bohaterem książeczki jest.....oczywiście, że rycerz. Rycerz, który jest postrachem, gdziekolwiek się pojawi. Uciekają przed nim inni rycerze, zbójnicy i w zasadzie wszyscy, do których się zbliży. Nie jest to jednak zasługa jego siły, waleczności czy męstwa. Postrach, który budzi jest skutkiem zapachu, jaki rycerz wokół siebie roztacza. W wyniku traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa rycerz Stopa jak ognia unika kąpieli wskutek czego jego zapach nie należy do najpiękniejszych, a wręcz nie przesadzę, jeśli powiem, że jest okropny. Rycerzowi Stopie jego zapach zupełnie nie przeszkadza, jednak pewnego dnia na swojej drodze spotyka księżniczkę, w której z wzajemnością się zakochuje. O tym, czy księżniczka zaakceptowała zapach rycerza Stopy i czy nie przeszkodził on im we wspólnej drodze również będziecie musieli przeczytać sami. Nie zepsuję wam niespodzianki :)
 
olesiejuk
olesiejuk

Nie tylko zapach, ale i jakość

Wiecie, że mam słabość do pięknie wydanych książek. Pachnące opowieści są dokładnie tak wydane. Sztywna, wypełniana oprawa, jednolita szata graficzna scalająca całą serię i zabawne ilustracje sprawiają, że naprawdę chce się mieć je w swojej biblioteczce. Do tego spora czcionka idealna dla małych czytelników i mamy książki idealne :)

Jeśli macie już w swojej biblioteczce książeczki z serii Pachnące opowieści albo wkrótce znajdą się u was, koniecznie pochwalcie się jak tam wasze wrażenia zapachowe :)
 
olesiejuk
 

1 komentarz:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP