21 lipca 2016

Sportostworki


zielona sowa

Lubicie sport? A wiecie, że istnieje taka kraina, gdzie wszyscy kochają sport? W Bajkowym Sportogrodzie mieszkają przesympatyczne Sportostworki, które wprost uwielbiają wysiłek fizyczny. Biegają, podnoszą ciężary, skaczą w dal, pływają i jeżdżą na nartach. Każdy Sportostworek ma swoją ulubioną dyscyplinę. Sportostworki udowadniają, że każdy może uprawiać sport bez względu na wiek, wzrost czy predyspozycje.


Ty też możesz zostać sportowcem, a do tego możesz wziąć udział w zawodach gdzie liczy się przede wszystkim świetna zabawa. To wszystko dzięki grze planszowej "Sportostworki" Wydawnictwa Zielona Sowa. Ta gra to nie tylko tradycyjna planszówka, ale jak się okazało niezła porcja ruchu i naprawdę rewelacyjna zabawa.

Elementy gry:

plansza
kostka do gry
4 pionki
4 medale
25 kart 'Pokaż dyscyplinę' 
25 kart 'Znajdź Sportostworka'
 
zielona sowa
 

Na początku gry każdy z graczy wybiera swój pionek z przesympatycznym Sportostworkiem i ustawia go na planszy na polu startowym. Obie talie kart należy przetasować i ułożyć obok planszy poleceniami do dołu. Następnie rzucacie kostką. Ta osoba, która uzyska najwyższy wynik, rozpoczyna grę.

Przebieg gry

Zasady są proste. Gracze po kolei rzucają kostką i przesuwają swoje pionki o taką liczbę oczek, jaka została wyrzucona.

W trakcie 'podróży' po planszy możecie napotkać trzy rodzaje pól specjalnych. W zależności od tego, na którym z nich zatrzyma się wasz pionek, takie będziecie musieli wykonać zadanie.

Pole pomarańczowe - jeśli pionek zatrzyma się na tym polu gracz, do którego pionek należy, bierze kartę ze stosu 'Pokaż dyscyplinę'. Zadanie polega na pokazaniu pozostałym graczom za pomocą gestów, jaką dyscyplinę wylosowaliśmy.

Pole zielone - Jeśli pionek zatrzyma się na tym polu, gracz bierze kartę ze stosu 'Znajdź Sportostworka'. Na kartach znajdują się polecenia, które należy wykonać.

Pole ze szklanką wody oznacza, że czas na odpoczynek, czyli czekasz kolejkę.
 
zielona sowa


Grę wygrywa oczywiście ten, kto pierwszy dotrze na metę, ale żeby gra się zakończyła, dotrzeć muszą tam wszyscy gracze.

Dlaczego to gra inna niż tradycyjne planszówki? Ponieważ wymaga, żeby ruszyć się od stołu i odrobinę 'powyginać'. Powiedziałabym, że to takie połączenie tradycyjnego chińczyka z kalamburami :) Będzie się przy niej świetnie bawić i dziecko, i rodzic. My grając w Sportostworki mieliśmy naprawdę potężny ubaw, ponieważ pokazanie niektórych dyscyplin okazało się wcale nie takie proste, a na pewno niezmiernie zabawne.

Zasady gry są na tyle proste, że nawet młodsze dzieci mogą w nią grać same, bez udziału rodziców. Wykonanie jest solidne i naprawdę cieszące oko, bo Sportostworki to bardzo zabawne postaci. Jeśli lubicie się odrobinę poruszać, a przede wszystkim pośmiać to ta planszówka koniecznie musi zagościć w waszej kolekcji.
 
zielona sowa
 

1 komentarz:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP