13 stycznia 2017

Magnesy z suchej porcelany. Prezent na Dzień Babci i Dziadka


dla babci i dziadka

Odkąd tylko przycichły szaleństwa sylwestrowej nocy cały internet poszukuje pomysłów na Dzień Babci i Dziadka. Wszak święto już niedługo i czas najwyższy znaleźć odpowiedni prezent dla tych, którzy w życiu nas samych i naszych dzieci odgrywają bardzo ważną rolę. Szukamy więc prezentu wyjątkowego, takiego które roztopi serce każdej babci i każdego dziadka.


Co prawda babcią nie jestem, ale jestem mamą i nic mnie tak nie cieszy jak wykonana przez moje dzieci laurka. Wzruszam się za każdym razem, kiedy któryś z moich synów przynosi niezgrabny jeszcze rysunek, z wymalowanym "Mama kocham cię". Myślę więc, że również każda babcia doceniłaby takie arcydzieło.

Na czasie jest również wszelkiego rodzaju DIY. Oczywiście w wykonaniu naszej pociechy  i przy naszym znikomym udziale, polegającym co najwyżej na dbaniu o to, żeby wraz z tworzeniem nie roznieśli nam miejsca zamieszkania.

Poniżej znajdziecie pomysł na takie właśnie upominki DIY, które wasze dzieci mogą wykonać same, a które będą fajnym i praktycznym upominkiem na Dzień Babci i Dziadka.

Czego potrzebujemy?

- suchej porcelany (przepis znajdziecie TU)
- kolorowych pisaków
- farb
- magnesów
- kleju na gorąco

Najpierw przygotowujemy zimną porcelanę, z której za pomocą foremek do ciastek wykrawamy kształty magnesów. My postawialiśmy na serduszka (jakże by inaczej) oraz coś na kształt gwiazdki. 
Następnie ostrożnie przenosimy wycięte figury na papier do pieczenia i pozostawiamy do wyschnięcia. Zimna porcelana schnie szybko jednak warto pozostawić nasze figurki na noc żebyśmy mieli pewność, że naprawdę są już suche.

dla bbaci i dziadka


dla babci i dziadka

dla babci i dziadka

dla babci i dziadka

Kiedy figurki wyschną malujemy je farbami. My użyliśmy farb w pędzelku co zagwarantowało precyzję i zminimalizowało bałagan :) Farbki, przynajmniej te z których my korzystaliśmy wyschły na masie błyskawicznie. Dzięki temu, szybko przeszliśmy do ozdabiania. Tu było trochę trudniej bo okazało się, że po zimnej porcelanie nie da się pisać ani długopisem ani ołówkiem (przynajmniej dzieci miały z tym problem), pozostały więc pisaki. Na koniec pozostało przyklejenie magnesów za pomocą kleju na gorąco. Przed wręczeniem oczywiście ładnie upominki zapakujemy.

dla babci i dziadka

dla babci i dziadka


Jeśli natomiast wy nadal jesteście szczęśliwymi posiadaczami;)  swojej własnej babci i swojego dziadka, to raczej nie będziecie już rysować laurek, ale możecie skorzystać z gotowych prezentów, których znajdziecie mnóstwo jeśli dobrze poszperacie  w sieci. My w tym roku postawiliśmy na słodkości, jednak nie byle jakie. Upominki dla Babci i Dziadka od Chocolissimo to dosłownie kunszt cukierniczy. A do tego wszystko pięknie zapakowane. Zresztą sami podziwiajcie :)

dla babci i dziadka

dla babci i dziadka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP