9 lutego 2017

Kartki walentynkowe DIY
Walentynki wzbudzają tyle samo emocji pozytywnych co i negatywnych. Spokojnie mogą sobie podać rękę z innym napływowym świętem jakim jest Halloween. Oba kiedy o nich mowa powodują nagromadzenie emocji. Oczywiście tak samo jak w przypadku Halloween również w temacie walentynek mamy zwolenników, przeciwników i grupę reprezentującą 'tumiwisizm'.


Jak najbardziej popieram teorię, że kochać się powinniśmy cały rok, a nie tylko jednego dnia, ale według tej teorii powinniśmy również przestać obchodzić choćby Dzień Matki i Dzień Ojca bo przecież mamę i tatę też trzeba kochać i szanować cały rok. Jeśli więc o mnie chodzi, wychodzę  założenia, że jeśli coś jest czynnikiem prowokującym nas do miłych, ciepłych gestów to nie ma co się tego czepiać, a wręcz przeciwnie. Każda okazja jest dobra żeby powiedzieć komuś, że się go kocha, a Walentynki taką okazją właśnie są dlatego postanowiłam podsunąć wam cztery pomysły na proste kartki walentynkowe, które możecie przygotować nawet z dziećmi. Niech się młodzież od małego uczy, że warto mówić kocham :)1. Kartka z serduszkami

Potrzebne będą:
- brystol
- wycięte z różnokolorowych papierów serduszka
- klej
- kolorowy pisak/długopis/cienkopis

Kartkę brystolu przecinamy na pół. Jedną część składamy na połowę i w ten sposób otrzymujemy bazę kartki. Różnokolorowe serduszka również składamy na pół i przyklejamy do kartki tak aby utworzyły coś w rodzaju bukietu. Na koniec dorysowujemy 'łodyżkę'.


2. Filcowe szaleństwo.

Potrzebne będą:
- brystol
- arkusz białego filcu grubości 1mm
- arkusz czerwonego filcu grubości 1mm
- wstążeczka
- klej

Bazę kartki przygotowujemy tak jak w pkt 1. Na pierwszą stronę naklejamy przycięty zgodnie z wymiarami kartki, biały filc. Z czerwonego filcu wycinamy serduszko i naklejamy również na pierwszą stronę. Pod filcowym serduszkiem przyklejamy kokardkę ze wstążeczki.3.  Serce z bibuły

Potrzebne będą:
- brystol
- tektura falista
- czerwona bibuła
- klej
- ołówek

Na bazie do kartki przyklejamy u góry i u dołu paski z tektury falistej. Na środku bazy rysujemy delikatnie ołówkiem serduszko. Bibułę tniemy lub rwiemy na małe kawałki i robimy z nich kuleczki. Narysowane serduszko smarujemy klejem i wyklejamy kulkami z bibuły tak aby baza nie prześwitywała.


4. Kartka z serwetki

Potrzebne będą:
- brystol
- serwetka papierowa z walentynkowym motywem
- klej

Przygotowujemy bazę kartki. Serwetkę rozdzielamy tak, aby została nam tylko wierzchnia warstwa z nadrukiem. Wycinamy z serwetki serduszka lub inne 'miłosne' kształty i naklejamy na bazę. Taki kartkowy decoupage :)
1 komentarz:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP