20 marca 2017

Jesteś kobietą. Masz w sobie naturalne piękno.


 

Sekret kobiecego piękna tkwi w każdej z nas. Ale jaki procent z nas jest tego świadoma? 

Ile razy w ciągu dnia, tygodnia pomyślałaś o sprawieniu sobie przyjemności i docenieniu samej siebie. Bo możesz wierzyć lub nie, ale jesteś tego warta. 

 

Na pewno nie raz zdarzyło ci się stać przed lustrem. Co widziałaś? Za grube uda, zbyt odstające uszy, za długi nos, krzywe nogi, za małe piersi, duży brzuch, rozstępy, cellulit, nieciekawą fryzurę, podkrążone oczy, zmarszczki, smutny wyraz twarzy..... mogłabym tak wymieniać naprawdę długo, bo lista wad, które potrafi znaleźć w sobie statystyczna Polka, jest naprawdę długa. Mamy tendencję do krytykowania samych siebie, w innych dostrzegając same superlatywy. Koleżanki zawsze są szczuplejsze, zgrabniejsze, mają ładniejsze włosy, piersi i usta. Lepiej ubierają się, poruszają i wysławiają. A jaka jest nasza samoocena?

naturalne pięknoTylko że piękno, to niekoniecznie modne ciuchy i wypady do SPA trzy razy w tygodniu. Piękno drzemie w nas i tylko od nas zależy czy będziemy je chciały rozbudzić. Ktoś kiedyś powiedział, że 'nie ma brzydkich kobiet, są tylko takie, które nie wiedzą, że są ładne.' Kochane kobiety, uwierzcie w siebie i w swoje naturalne piękno w to że naprawdę macie czym się pochwalić i z czego być dumne.


Na zlecenie producenta marchwiowo-owocowego soku Vitamini - marki Tymbark, przeprowadzono badanie, w którym głównym zagadnieniem było to czy Polki czują się piękne? Zapytano kobiety, czy akceptują swoje odbicie w lustrze, czy raczej chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie? Okazało się, że większość Polek chciałoby diametralnie zmienić swój wygląd. Drogie Panie to straszne, ale nie lubimy same siebie. Skoro z naszej strony nie ma przyzwolenia to dlaczego mieliby nas lubić inni ludzie? Pamiętajcie o tym, że kiedy roztaczamy wokół siebie aurę akceptacji, zarażamy nią również tych, którzy przebywają w naszym towarzystwie.

Badania przeprowadzone przez Tymbark, pokazały że zaledwie 1/3 kobiet zadowolona jest ze swoich włosów i nie ma ochoty zmieniać kręconych na proste czy też odwrotnie. Jako te najpiękniejsze postrzegamy blondynki, jednak okazuje się, że większość z nas jest posiadaczkami włosów w kolorze brązowym, bądź w kolorze ciemnego blondu. Panie o miedzianych włosach to zaledwie 2% żeńskiej populacji dlatego nie jest to powód do załamywania się nad kolorem włosów, ale do tego, by poczuć się naprawdę wyjątkowo.
Większość z nas może poszczycić się także jasnym kolorem skóry i jak to zwykle bywa, większość jest z tego niezadowolona. Chwała Bogu, że solaria nie mają się już tak dobrze, jak kiedyś, a świadomość społeczeństwa na temat opalania wzrasta. Mimo to, nadal chciałybyśmy szczycić się piękną opalenizną. Tymbark docenia naturalne piękno i wspiera kobiety w dążeniu do samoakceptacji. Z przeprowadzonych badań wynika, że najmniej na swój wygląd narzekają kobiety, które postanowiły wydobyć swoje naturalne piękno. Najmniej narzekającą na swój wygląd grupą są kobiety, które regularnie piją soki marchwiowo- owocowe. Soki tego typu uzupełniają zapotrzebowanie na dzienną dawkę owoców i warzyw w diecie. Dobrze wpływają na zdrowie i mają dużą zawartość błonnika, który pomaga w regulowaniu procesów przemiany materii, a nie ukrywając najczęściej narzekamy na swoją sylwetkę.
Podczas badania, okazało się że kobiety, które piją soki marchwiowo- owocowe zauważyły poprawę kondycji włosów, cery i paznokci. Nie bez powodu nasze babcie polecały sok z marchwi, aby poprawić kondycję skóry i uzyskać naturalną opaleniznę. Kilkadziesiąt lat temu, żeby osiągnąć takie efekty trzeba było użyć tarki, dużo siły i marchewki do wytworzenie potrzebnej ilości soku. Teraz Tymbark Vitamini wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet oferując wzbogacony w witaminy sok w trzech wariantach smakowych. Unikalny zestaw witamin A,C i E zmniejsza uczucie znużenia, pomaga zachować zdrową skórę i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym,  a na dodatek fantastycznie smakuje.

Prawda jest taka, że nie ma sensu szukać w sobie wad i porównywać się do innych. Nie warto próbować stawać się na siłę kimś innym, zatracając swoją własną osobowość. Wszystkie jesteśmy piękne, pamiętajcie o tym Drogie Panie, wystarczy tylko to naturalne piękno wydobyć.


Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.


3 komentarze:

  1. Kurczę a ja tak nie cierpię takich soków :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię sok marchwiowy, ale taki śieżo wyciśnięty z pianką. Co do nas kobiet to najważniejsze jest kochać siebie i swoje potrzeby. Być czasem egositką dla własnego dobra.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja nie piję soków prawie wcale, ale jestem bardzo zadowolona ze swojego wyglądu. I tak naprawdę, im jestem starsza, tym lepiej czuje się we własnej skórze :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP