7 marca 2017

Klamerkowe zoo DIY. Ćwiczymy małą motorykę w zabawie.
Odkąd mam dzieci zauważyłam, że najlepsza zabawa jest wtedy kiedy powstaje coś z niczego. W pokoju roi się od zabawek, a i tak najwięcej frajdy sprawia tor dla samochodów zbudowany z pufy, zwiniętej w rulon mapy, jakiegoś pudełka i jeszcze kilku 'dziwnych' akcesoriów. Fajnie jest też coś wyciąć, skleić, narysować i nagle tekturowe coś staje się 'najlepszejszą' zabawką pod słońcem.

Dlatego właśnie dziś mamy dla was propozycję jak za pomocą kilku atrybutów do kreatywnej zabawy stworzyć właśnie coś z niczego i zafundować dzieciakom naprawdę mnóstwo rozrywki już od samego tworzenia. Przy okazji poćwiczycie też motorykę małą ponieważ wycinanie, malowanie i przyklejanie drobnych elementów, rewelacyjnie ćwiczy małe paluszki i kształtuje precyzję.

Co będzie nam potrzebne:
- drewniane spinacze/klamerki do bielizny
- farby (my wykorzystaliśmy akrylowe)
- pędzle
- pianka kreatywna
- kolorowa tektura falista
- druciki kreatywne
- oczy :)
- klej magic


Klamerki malujemy farbami na takie kolory w jakich będą nasze zwierzątka np. zielona to krokodyl, żółta to pszczoła, pomarańczowa lis itp. W czasie gdy klamerki będą schły przygotowujemy sobie resztę elementów. Z pianki i tektury falistej wycinamy kształty - uszy, pyszczki, skrzydełka - wszystko co nam fantazja podpowiada. Część kształtów możemy powyginać również z drucików kreatywnych np. łapki czy jak w naszym przypadku ogon dla lisa.
Jeśli farma na klamerkach wyschła możemy przystąpić do dalszych prac i za pomocą kleju przymocować wycięte wcześniej elementy. Na koniec doklejamy zwierzątkom oczy.
Tak przygotowane figurki mogą służyć do zabawy w zoo, albo w teatrzyk. Dzieci na pewno wymyślą fantastyczne przygody dla swoich klamerkowych zwierzątek.

8 komentarzy:

 1. Wyglądają zabójczo, super pomysł, mu ostanio biedronki robilismy.

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak. Klamerki mają wielofunkcyjne zastosowanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie muszę kiedyś ten pomysł wypróbować! Genialny w swojej prostocie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne! Normalnie rewelka - bardzo mi się podobają ;)
  Zapraszam do nas ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacja! Pomysł na pewno wykorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Są świetne, zwłaszcza lisek. Od razu wyobraziłam sobie taką linkę przyczepioną wzdłuż ściany, na której można przyczepić zdjęcia. Te klamerkowe zwierzątka świetnie by się do tego nadały.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP