27 czerwca 2017

Książki na wakacje cz.1. Książki na opak


Zielona Sowa

Przed nami i naszymi dziećmi dwa miesiące wakacji. O ile macie zaplanowane wakacyjne podróże, o tyle łatwiej wam jako rodzicom będzie łatwiej przeżyć ten czas. Zawsze znajdą się tacy, co to powiedzą, że wakacje to możliwość spędzenia czasu z dzieckiem, poświęcenia mu uwagi i takie tam wychowawcze stereotypy. Prawda jest jednak taka, że prędzej czy później wakacje zaczną wam wyłazić bokiem, bo dziatwa zacznie się nudzić, a jeśli posiadacie więcej niż jedną pociechę, może nawet dojść do walki wręcz.

 

Oczywiście można dzieciątka zabrać na plac zabaw czy do parku, ale po pierwsze nie zawsze latem mamy piękną letnią pogodę, a po drugie nie zawsze musi ci się chcieć. Wiem, że jestem wyrodną matką, ale zdecydowanie wolę kawę w domowym zaciszu lub w cieniu na balkonie niż jazgot dzieciaków na placu zabaw. Zresztą placów zabaw nienawidzę, o czym mówię głośno i często.

Co w takim przypadku zrobić? A no rozwiązanie jest banalne, wystarczy podsunąć dzieciom książki. Oczywiście to nie mogą być pierwsze lepsze książki, jakie wam wpadną w ręce. To muszą być książki dobrze dobrane takie, które zainteresują dziecko albo treścią, albo konstrukcją, Takie, które zajmą je na dłuższą chwilę, a przy okazji czegoś nauczą. Od dziś będę wam co kilka dni serwować właśnie post z takimi książkami, który będzie nosił tytuł "Książki na wakacje". Zaprezentuję Wam w nim książki, dzięki którym my w wakacje się nie nudzimy i które zostały przetestowane na żywym organizmie, czyli na moich dzieciach :)

No dobrze, tyle tytułem wstępu i wprowadzenia do cyklu. Pora zaprezentować wam pierwsze tytuły, które są rewelacyjnym sposobem na nudę w wakacje. Dziś będzie to seria książek Wydawnictwa Zielona Sowa "Zagadki geograficzne". W naszej biblioteczce znajdują się jak na razie dwie części serii, ale już chłopcy zdążyli ją wręcz pokochać :) Dlaczego? Bo to książki nietypowe. Nie dość, że są kolorowe, edukacyjne, ciekawe to na dodatek są na opak.

zielona sowa

Tajemnica tych książek leży w sposobie ich czytania. Otóż w przeciwieństwie do tradycyjnych książek, tych nie czytamy od pierwszej do ostatniej strony. Książki z serii Zagadki geograficzne to przygoda, którą przeżywamy wraz z bohaterami, ale żeby dotrzeć do końca musimy wykazać się wiedzą i sprytem. Zaczynamy tradycyjnie od pierwszej strony, gdzie poznajemy bohaterów, z którymi przeżyjemy swoją przygodę oraz cel misji, w której weźmiemy udział. Dalej podążamy za wskazówkami, które przeprowadzą nas przez całą książkę aż do zrealizowania misji. Po drodze zostaną nam zadane pytania, na które jeśli odpowiemy dobrze, przesuniemy się o krok dalej. Zła odpowiedź sprowadzi nas natomiast na złą drogę.


zielona sowa

zielona sowa


Książki skierowane są do dzieci powyżej 6 roku życia. Mam w domu dwie takie osobistości  i obaj świetnie sobie radzą, a jak czegoś nie wiedzą to albo szukają w innych książkach, albo pytają nas i wtedy my musimy poszukać w książkach lub w internecie ;)

Zagadki geograficzne zajmą wasze dzieci naprawdę na długo, a przy okazji wzbogacą ich wiedzę z dziedziny geografii w przyjazny i ciekawy sposób. W końcu, które dziecko nie chciałoby zostać podróżnikiem-detektywem?

zielona sowa

3 komentarze:

  1. Ooo, fajne! Mojemu synowi by się spodobały!

    OdpowiedzUsuń
  2. ja muszę przystopować z książkami bo już się nie mieścimy z nimi ;D

    OdpowiedzUsuń
  3. Siostrzeńcowi mogłyby się spodobać ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP