9 czerwca 2017

Poczytaj ze mną. Książki do czytania samodzielnego i z rodzicami


Kiedy chłopcy jeszcze nie umieli czytać, co wieczór siadałam w ich pokoju, zapalałam małą lampkę, wybierałam jedną z dziesiątek, a może nawet setek książek, które mają i czytałam. Słuchali, a ja wierzyłam, że dzięki temu za jakiś czas sami będą sięgali po te książki i odkrywali te historie na nowo.


Ten czas nadszedł niewiarygodnie szybko. Tymek idąc do szkoły, czytał płynnie, a Natik zaczął czytać, mając 4 lata. Dziś ma na koncie przeczytane książki, których nie powstydziłby się niejeden nastolatek. W pokoju chłopaków nie ma miejsca na zabawki, bo wszędzie są książki. Nie leżą, nie kurzą się, ciągle są czytane, przeglądane, stają się inspiracją do zabaw.Jakiś czas temu pisałam wam o serii Wydawnictwa Egmont 'Poczytaj ze mną'. To seria kilkunastu książeczek do czytania samodzielnego lub z rodzicem. Wszystkie książki z serii wydane są w podobnej szacie graficznej i w tej samej cenie (14,99), a duża, wyraźna czcionka ułatwia czytanie początkującym czytelnikom. W serii 'Poczytaj ze mną' znajdziemy książkę z gatunku fantasy, baśń, przypowieść, epos, kryminał czy reportaż. Każdy znajdzie dla siebie coś, co go zaciekawi i będzie dostosowane do wieku.Naszą biblioteczkę powiększyły "O srebrnej Łyżeczce", "Gdy pada deszcz.W jaskini Goblina" oraz "Pieśń o sowie".

Drugą serią, która trafiła do nas już dość dawno temu przypadkowo przy okazji jakiejś książkowej wyprzedaży, a teraz poszerzyła się właśnie dzięki Wydawnictwu Egmont, jest seria 'Czytam główkuję'.

czytam główkuję

Fantastyczna seria książek edukacyjnych, w których oprócz pełnych humoru tekstów literackich, mali czytelnicy znajdą również zbiór zadań, które pomogą w usprawnianiu logicznego myślenia, wyciągania wniosków czy w szlifowaniu matematyki. Zadania przeważnie odnoszą się do historii przedstawionej w książce, więc jeśli chcemy je prawidłowo rozwiązać, musimy książkę przeczytać. Jednak o to, czy historie Króla Gromoryka, kosmity Fredka czy Szczurków zainteresują maluchy, nie musicie się martwić. Moi chłopcy dosłownie pochłonęli wszystkie części błyskawicznie. Na końcu książeczek znajdziecie również uwielbiane przez dzieci naklejki, które przydadzą się przy rozwiązywaniu zadań.


czytam główkuję

czytam główkuję


Pamiętajcie, że Kiedy chłopcy jeszcze nie umieli czytać, co wieczór siadałam w ich pokoju, zapalałam małą lampkę, wybierałam jedną z dziesiątek, a może nawet setek książek, które mają i czytałam. Słuchali, a ja wierzyłam, że dzięki temu za jakiś czas sami będą sięgali po te książki i odkrywali te historie na nowo.

Ten czas nadszedł niewiarygodnie szybko. Tymek idąc do szkoły, czytał płynnie, a Natik zaczął czytać, mając 4 lata. Dziś ma na koncie przeczytane książki, których nie powstydziłby się niejeden nastolatek. W pokoju chłopaków nie ma miejsca na zabawki, bo wszędzie są książki. Nie leżą, nie kurzą się, ciągle są czytane, przeglądane, stają się inspiracją do zabaw.

Jakiś czas temu pisałam wam o serii wydawnictwa Egmont 'Poczytaj ze mną'. To seria kilkunastu książeczek do czytania samodzielnego lub z rodzicem. Wszystkie książki z serii wydane są w podobnej szacie graficznej i w tej samej cenie (14,99), a duża, wyraźna czcionka ułatwia czytanie początkującym czytelnikom. W serii 'Poczytaj ze mną' znajdziemy książkę z gatunku fantasy, baśń, przypowieść, epos, kryminał czy reportaż. Każdy znajdzie dla siebie coś, co go zaciekawi i będzie dostosowane do wieku.

Drugą serią, która trafiła do nas już dość dawno temu przypadkowo przy okazji jakiejś książkowej wyprzedaży, a teraz poszerzyła się właśnie dzięki Wydawnictwu Egmont, jest seria 'Czytam główkuję'. Fantastyczna seria książek edukacyjnych, w których oprócz pełnych humoru tekstów literackich, mali czytelnicy znajdą również zbiór zadań, które pomogą w usprawnianiu logicznego myślenia, wyciągania wniosków czy w szlifowaniu matematyki. Zadania przeważnie odnoszą się do historii przedstawionej w książce, więc jeśli chcemy je prawidłowo rozwiązać, musimy książkę przeczytać. Jednak o to, czy historie Króla Gromoryka, kosmity Fredka czy Szczurków zainteresują maluchy, nie musicie się martwić. Moi chłopcy dosłownie pochłonęli wszystkie części błyskawicznie. Na końcu książeczek znajdziecie również uwielbiane przez dzieci naklejki, które przydadzą się przy rozwiązywaniu zadań.

Pamiętajcie, że w dobie wszędobylskiej elektroniki bardzo ważne jest zachęcanie dzieci do czytania. Sama widzę, że czytanie wśród rówieśników moich chłopców to naprawdę rzadkość. Dzieciaki wolą tablety czy smartfony. Otaczajcie swoje dzieci książkami, czytajcie, pokazujcie obrazki, a przede wszystkim pamiętajcie, że przykład idzie z góry.

1 komentarz:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP