28 stycznia 2018

Mężczyźni vs kobiety vol1mężczyźni vs kobiety

Od wieków toczy się wojna o to, kto tak naprawdę ma gorzej w życiu, mężczyźni czy kobiety. Ten spór to niekończąca się opowieść, bo jak to zwykle w sporach bywa, racja jest jak d...a i każdy ma swoją. Po wiekach toczącej się wojny płci i przerzucania się argumentami przyszedł wreszcie czas, żeby spór zażegnać. Czas ostatecznie zakończyć te utarczki i jasno i otwarcie przyznać, że nadeszła era kobiet, w której facet stał się totalnie podległą jednostką, pozbawioną praw i przywilejów. Jednostką bez własnego zdania, własnej osobowości, totalnie uciemiężoną. Tak moje drogie to ONI mają gorzej. O wiele gorzej.

Dyskryminacja od poczęcia

Żadna to nowość, że kobieta może dać początek wyłącznie kobiecie. Choćby nie wiem jak się sterać i kombinować to komórka jajowa zawsze będzie rodzaju żeńskiego. Zwalczamy ich od samego początku. To oni muszą walczyć o to, żeby już na starcie przegonić stado bab i stworzyć nowe męskie życie. Idąc tym tropem, już od początku mają w sobie pierwiastek żeński.

Kolory

Gdzie są najładniejsze ubranka? Oczywiście na dziale dziewczęcym. Choć nigdy nie chciałam mieć córki, muszę z pokorą przyznać, że to właśnie tam jest największy wybór i dopiero tam można wpaść w szał zakupów, a przecież chłopakowi w różu nie przystoi. Dziewczynka może mieć ubrania w każdym kolorze świata i będzie pięknie wyglądać. Chłopak w różu to baba i prędzej czy później ktoś weźmie go za dziewczynkę.

Edukacja

W kwestii edukacji nasz potencjalny facet też ma przesrane choćby nie wiadomo jak się starał. Dziewczynki zawsze będą mądrzejsze, sprytniejsze inteligentniejsze. Szybciej mówią, szybciej czytają, lepiej się uczą, szybciej korzystają z nocnika. Na uszach może stanąć, a i tak zawsze będzie krok za, bo kiedyś ktoś tak powiedział i ten stereotyp idealnie funkcjonuje do dziś.

Shopping

Tu dosięgamy już skrajnej niesprawiedliwości. Nie da się ukryć, że kiedy kobieta i facet idą na zakupy, to ona wydając tę samą kwotę, przytarga do domu pół szafy, a facet trzy t-shirty. Oczywiście jej te pół szafy wystarczy na maksymalnie tydzień, a jemu te trzy t-shirty na następne dziesięciolecie, ale nie czepiajmy się szczegółów. Męskie ubrania są droższe i jest to niezaprzeczalne.

Praca

Kobity to takie cwane stwory co to kiedyś wpadły na to, żeby wymyślić coś takiego jak emancypacja, feministka i równouprawnienie. Dzięki temu nikogo już specjalnie nie dziwi kobieta strażak, policjantka czy kierowca autobusu. Nie daj borze szumiący jednak żeby jakiemuś chłopu przydarzyło się zostać przedszkolanką (tfu, nauczycielką przedszkola). Toż to na pewno gej, pierdoła, albo pedofil. Kobity na traktory, ale chłop w 'babskim' zawodzie to już być nie może.

Przywileje

My kobiety mamy przywileje, a oni są od ich wypełniania. Kobity z porodówki nikt nie wyrzuci, miejsce kobiecie ustąpią, w kolejce przepuszczą, w rączkę cmokną, zakupy poniosą. Na randkę zaprosić musi on, oświadczyć się musi on, drzwi otworzyć musi on, rachunek zapłacić musi on, śmieci wynieść musi on. I potem się dziwić, że zmęczony, że odpocząć musi, że tylko mu się marzy kanapa telewizor i piwo. No ale jak piwo to alkoholik przecież, łajdak i cham.

Śmierć

Tu też nie mają panowie niestety lekko. Statystycznie umierają młodziej i to również jest niezaprzeczalne. W sumie nie wiadomo czy ich organizmy są tak wycieńczone życiem na tym padole, czy Najwyższy zabiera ich, żeby już się dłużej męczyć nie musieli. Wiecie tak z litości albo w nagrodę za męczeństwo. Tak czy inaczej, nic się taki chłop życiem nie nacieszy, bo ciągle tylko kłody pod nogi.

3 komentarze:

 1. Facet jak idzie na zakupy jest bardziej wybredny :) Przynjamniej mój!
  A dziecięce ubranka.....rzygam różem, dla chłopców jest większy wybór w kolorach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie się wydaje, że jest całkiem sprawiedliwie. Pod niektórymi względami kobiety mają gorzej, pod innymi faceci, więc bilans jest na zero ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie się zawsze wydawało, że jest na odwrót.? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP