29 stycznia 2018

Od dziadków dla wnuków – czyli wspólna zabawa odległych pokoleń!
Dzień Babci i Dziadka już za nami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by świętować dalej! Jak wiadomo – nie ma lepszej zabawy niż ta dziadków z wnuczkami, dlatego właśnie robimy przegląd najlepszych zabawek, które zainteresują zarówno maluchy jak i nestorów rodziny!

Budowanie przyjemnych wspomnień z dzieciństwa to w dużej mierze rola babci i dziadka. To oni rozpieszczają swoje wnuki, bawią się z nimi, zabierają do parku, dokarmiają smacznymi obiadami i w tajemnicy przed rodzicami częstują słodyczami. Warto swój wspólny czas urozmaicać i stawiać na różnorodność! Przyjrzyjmy się najciekawszym zabawkowym propozycjom dla dziadków i wnuków.


1. Babcia i wnuczka – czyli siła dziewczyn

Każda babcia kocha wszystkie swoje wnuki, lecz przychodzi czas, kiedy musi wymyślić zabawę łączącą ją ze swoimi małymi potomkiniami. To przecież one stanowią przedłużenie żeńskiej części rodziny. Warto więc uczyć je wspólnego działania, zrozumienia dla innych i umiejętności cieszenia się z życia.

Idealnym rozwiązaniem dla tej dziewczęcej drużyny mogą być zarówno zabawki typowo dziewczęce – takie jak lalka z wózkiem, mała kuchnia czy mini-zestaw do makijażu – jak i zabawki uniwersalne – na przykład edukacyjne gry planszowe, puzzle czy układanki. Lalki dla dziewczynek znajdziecie TUTAJ.


2. Dziadek i wnuczek – czyli coś dla panów

Nie ma podobnej relacji jak ta łącząca wnuczka z jego dziadkiem. To właśnie najstarszy mężczyzna w rodzinie przekazuje swoim potomkom wiedzę na temat świata, uczy ogłady, proponuje solidną hierarchię wartości i dba o to, by się… nie nudzili!

Świetną propozycją dla dziadka i wnuka mogą być różnego rodzaju zdalnie sterowane samochody, helikoptery i elektryczne kolejki. Jeśli jednak panowie mają ochotę na zabawę rozwijającą kreatywność, ćwiczącą myślenie i skupienie – warto postawić na klasykę, którą pewnie każdy dziadek zna – szachy lub warcaby!

3. Wszyscy razem – w rodzinie siła

Nie można jednak zamykać się na swoje małe rodzinne kasty. Babcia i dziadek przecież uwielbiają spędzać czas ze swoimi wszystkimi wnukami. Wspólne zabawy w większym gronie każdemu są potrzebne – uczą przecież dzielenia się z innymi, zdrowej rywalizacji, komunikacji oraz budują więzi rodzinne. Wieczory w pełnym składzie mogą upłynąć pod znakiem kolorowanek, kalamburów, gier planszowych, zabawy w chowanego czy układania klocków.

Te i wiele więcej zabawek dla dzieci znajdziecie w sklepie Hey&Play!

* artykuł partnera serwisu

1 komentarz:

  1. U nas jedni dziadkowie są na co dzień, drudzy nieco dalej, ale też często ich odwiedzamy, więc syn ma wiele okazji do zabaw z dziadkami :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP