17 stycznia 2018

Szybki prezent DIY na Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka w zasadzie za progiem, a Wy nadal nie macie pomysłu na upominek? Osobiście uważam, że najlepsze są prezenty wykonane osobiście. Osobiście przez wasze dzieci dla ich dziadków, a nie przez was dla waszych. W pewnym wieku wysmarowywanie laurek już trochę nie przystoi ;) Do sklepu po kwiatka czy czekoladki może iść każdy. Kwiatki zwiędną, a czekoladki i tak babcia odda wnukom. Poza tym żaden tu wkład własny dzieciaków. Warto więc w tym dniu podarować coś naprawdę od serca, coś co będzie miłą pamiątką i symbolem tego, że wnuki o dziadkach myślą ciepło i z miłością.

Żeby wasze dzieciaki wykonały prosty i jednocześnie efektowny upominek nie musicie zaraz wysyłać ich na lekcje rysunku czy warsztaty rzeźbiarskie. Wystarczy kilka łatwo dostępnych rzeczy i odrobina waszej pomocy. To jak zaczynamy?

Czego będziemy potrzebować?

Do wykonania upominku dla babci i dziadka potrzebne będą:
- prosta ramka (u nas ramka z Pepco za 6,99zł)
- gruby papier najlepiej wizytówkowy (w papierniczym cena jednego arkusza to ok 1zł)
- farby (akryle, plakatówki, akwarele - cokolwiek macie)
- pędzelek
- małe rączki (tylko nie odrywajcie od reszty ;) )


Do dzieła...

Wykonanie jest banalne. Przygotowujemy arkusz papieru. Małe łapki malujemy dokładnie farbką, a następnie odciskamy na kartce. W zależności od tego ile macie do odbicia łapek, postarajcie się żeby rozmieścić je w odpowiedni sposób. U nas łapki są dwie, więc było dość łatwo.
Kiedy rączki są już odbite, wystarczy poczekać aż farbka dobrze wyschnie i włożyć tak przygotowaną 'laurkę' w ramkę. Chłopcy jeszcze przed oprawieniem pracy podpisali własnoręcznie swoje odciski, żeby babcia z dziadkiem wiedzieli, który odcisk do kogo należy.
Pomysł prosty, ale efektowny i na pewno ucieszy niejednych dziadków.


1 komentarz:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

TOP